کد خبر: 545883

رئیس کمیته دام کمیسیون کشاورزی مجلس مطرح کرد:

«سودجویی دلالان» و «قاچاق دام» دو عامل مهم گرانی گوشت قرمز

رئیس کمیته دام کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی «سودجویی دلالان» و «قاچاق دام» را دو عامل مهم گرانی گوشت قرمز برشمرد.

احد آزادی‌خواه نماینده مردم ملایر و سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در رابطه با گرانی گوشت قرمز در روزهای گذشته و در ابتدای ماه مبارک رمضان، گفت: مساله گرانی گوشت قرمز دو علت اساسی و زمینه‌ای دارد. علت اول التهابات کاذب بازار است، به هر حال تقاضا در ماه مبارک رمضان در حوزه پروتئین‌ها نسبت به بقیه فصول سال بیشتر خواهد بود و این باعث می‌شود که بعضی از سودجویان و دلالان اتفاقاتی را ایجاد کنند که این مبنای اقتصادی ندارد.

به گزارش ایلنا، وی ادامه داد: علت دوم گرانی گوشت قرمز هم قاچاق دام است؛ ما امروز متاسفانه با قاچاق افسارگسیخته دام مواجه هستیم و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز هم به طور جدی به این مساله ورود کرده اما هنوز موفق نشده که مبارزه جدی و صد در صدی با قاچاق دام داشته باشد.

رئیس کمیته دام کمیسیون کشاورزی همچنین عنوان کرد: ما در کمیته دام یک مصوبه داشتیم و آن پیشنهاد ما به دولت بود که با توجه به اینکه گوشت قرمز ایران در کشورهای عربی خواهان بسیار زیادی دارد، صادرات دام را آزاد کنند، به همان اندازه که ما بتوانیم صادرات دام داشته باشیم، حتما قاچاق دام به حداقل خواهد رسید و این کار ان‌شاءالله یک تعادل در بازار ایجاد خواهد کرد.

آزادی‌‌خواه همچنین از برگزاری جلسه‌ای در رابطه با تنظیم بازار خبر داد و گفت: روز دوشنبه(۱۵ فروردین) وزیر جهاد کشاورزی به کمیسیون دعوت شد تا ضمن تبادل نظرات و طرح مسائلی که ما در این ایام در حوزه‌های انتخابیه داشتیم، در موضوع تنظیم بازار از جدیدترین برنامه‌ها و یافته‌های وزارت جهاد کشاورزی مطلع شویم و پیشنهادهای خود را نیز مطرح کنیم.

وی خاطرنشان کرد: حتما به زودی جلسه‌ای درخصوص تنظیم بازار و همینطور در حوزه دام در کمیسیون خواهیم داشت.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی