کد خبر: 543705

150 هزار تومان یارانه نوروزی برای 12 میلیون خانوار پرداخت شد

با دستور رئیس جمهور و در راستای حمایت از آقشار آسیب پذیر؛ یک میلیون و پانصد هزار ریال یارانه کمک معیشت عید نوروز به حساب بیش از ۱۲ میلیون سرپرست خانوار واریز شد.

همان گونه که سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرده بود،‌ با دستور سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ساعت ۲۴ شب ۲۵ اسفند ماه 1400 یارانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریالی کمک معیشت عید نوروز به حساب 12 میلیون نفر از سرپرستان خانوارهای شناسایی شده واریز شد.

به گزارش فارس، این مبلغ به مناسبت فرارسیدن عید نوروز به حساب بیش از ۱۲ میلیون و ۳۵۸ هزار نفر از سرپرستان شناسایی شده وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی که غالبا از دهک‌های اول تا چهارم به انضمام افراد تحت پوشش و مستمری بگیران سازمان‌های حمایتی نظیر کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی کشور هستند و به هر دلیلی از سهام عدالت جا افتاده‌اند، واریز شد.

در اجرای سیاست‌های کوتاه مدت و بلند مدت دولت سیزدهم از اقشار آسیب پذیر و کم درآمد و اجرای برنامه های کاهش فقر مطلق درجامعه و به جهت حمایت و حل مشکلات معیشتی خانوارهای فاقد یا با درامد کم این اقدام صورت گرفته است.

دولت سیزدهم در بهمن ماه سال جاری و به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی نیز مبلغ یک میلیون ریال به ازای هر نفر به اقشار آسیب پذیر که شامل دهک‌های اول تا چهارم به انضمام افراد تحت پوشش و مستمری بگیران سازمان‌های حمایتی نظیر کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی کشور بود، پرداخت کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی