کد خبر: 532119

محمود میرلوحی:

هر جا دولت کسری بیاورد، از جیب مردم می‌زند/ سیب‌زمینی هم کالای لوکس شده!

کارگران حتی نمی‌توانند سیب‌زمینی بخورند و سیب‌زمینی هم با این شرایط و در این دولت به کالای لوکس تبدیل شده اما آقایان به فکر محدودیت اینترنت هستند!

محمود میرلوحی در گفتگو با اعتماد می‌گوید:

*امسال کسری بودجه 50 درصدی داریم و درواقع کسری به اوج خود رسیده و به ‌عبارتی بودجه 500 هزار میلیارد کسری داشت.

*وقتی از تورم 40% صحبت می‌شود، باید بدانیم که این میزان تورم، با توجه به کاهش درآمد مردم و با توجه به ضریب جینی نشان می‌دهد که ساختار بودجه کشور معیوب است و منابع آن گونه که باید پایدار نیست و مصارف متناسب با منابع کشور نیست و در واقع ما کارهای موازی و غیرضروری فراوانی داریم.

*متاسفانه با اجرای غلط قانون هدفمندی یارانه‌ها روبرو بودیم. ما به یاد داریم که در دولت آقای احمدی‌نژاد چه اتفاقی افتاد و چه کار خطایی صورت گرفت و کشور به چه روزی افتاد و داستان تورم، کشور را چقدر عمیق‌تر بلعید.

*برخی از نمایندگان مجلس در روزهای گذشته خطاب به دولت گفتند که شما صدای شکسته شدن استخوان‌های مردم را نمی‌شنوید؟!

*آقای احمدی‌نژاد یارانه داد عملا 45 دلار در ماه بود ولی وقتی رفت این رقم عملا به 10 دلار تبدیل شد که امروز 1.5 دلار است.

*زمانی پول‌پاشی شد و امروز نمی‌توانیم داروی بیماری‌های خاص یا داروی دیابتی‌ها را تامین کنیم!

*امروز می‌بینیم یک بودجه از بخش‌های فرهنگی مثل حوزه‌های علمیه در 3 بخش مختلف از همین لایحه تکرار شده که ظاهرا به این دلیل بود که این عدد به چشم نیاید! مگر نمی‌گوییم کشور در حد اضطرار است و باید مصارف محدود شود! رقم مصرفی مجلس و شورای نگهبان را ببینید؛ این نشان‌دهنده جدی نبودن است و نشان از این است که هر جا کسری باشد، از نان و سفره مردم یا از تولید و اشتغال کسر می‌شود

*مساله اینترنت البته مهم است ولی وقت آن الان نیست. این یک جراحی در پیاده‌رو است! کارگران حتی نمی‌توانند سیب‌زمینی بخورند و سیب‌زمینی هم با این شرایط و در این دولت به کالای لوکس تبدیل شده اما آقایان به فکر محدودیت اینترنت هستند!

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی