کد خبر: 531967

نماینده گرگان: دولت برای حذف ارز ترجیحی نمایندگان را قانع کند

​نماینده مردم گرگان در مجلس گفت: از سال ۹۶ تا الان، 65 میلیارد دلار برای ارز ترجیحی هزینه شده است. اگر دولت برنامه داشته باشد، مجلس همراهی می‌کند.

رمضانعلی سنگدوینی در جلسه علنی امروز(چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با استناد به پایگاه اطلاعات رفاهی ایرانیان در وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: استان گلستان در رتبه چهارم فقر در کشور قرار دارد. ۴۸ درصد خانواده‌ها فاقد بیمه تامین اجتماعی و مستمری هستند. ۳۷.۲ درصد در سه دهک پایین درآمدی جامعه بوده و سرانه درآمد مردم استان نصف میانگین کشوری است. ۱۱ هزار نفر به دلیل فقر جامانده از تحصیل‌اند و سهم صندوق توسعه ملی برای استان گلستان طی سال‌های ۹۰ تا ۹۹ از ۲۲.۴ میلیارد دلار، ۵ میلیون دلار در جایگاه سی‌ام بوده است.

به گزارش ایسنا، نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس یازدهم با بیان این ادعا که بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی و شستا هیچ اقدامی در استان گلستان انجام ندادند، گفت: دولت سهم درآمد عمومی در استان گلستان را در سال ۱۴۰۱، ۲ هزار و ۱۷۷ میلیارد تومان در نظر گرفته است. آقای مخبر، آقای میرکاظمی از کجا؟ ۴۷ درصد مردم گلستان روستایی هستند و درآمد آنچنانی ندارند ۱۵۱ هزار نفر تحت پوشش کمیته هستند. این استان در صنعت ضعیف است، کشاورزی به صورت سنتی انجام می‌شود. کمبود آب داریم، در رتبه آخر بیکای قراردایم.

هزینه‌کرد ۶۵ میلیارد دلاری برای ارز ۴۲۰۰ تومانی از سال ۹۶

این عضو کمیسیون انرژی مجلس یازدهم در مورد حذف ارز ترجیحی گفت: از سال ۹۶ برای ارز ترجیحی ۶۵ میلیارد دلار هزینه شده است. این روند فسادزا است اگر دولت برنامه دارد و می‌تواند کنترل کند و برنامه ارائه دهد، نمایندگان را قانع کند و نتیجه را سر سفره مردم ببرد، مجلس حتما همراهی می‌کند.

خلیج گرگان در حال خشک شدن است

وی در مورد خشک شدن خلیج گرگان خطاب به وزیر نیرو گفت:  ۳۰۰ هزار نفر در معرض خطر هستند ۹۵ درصد آب شرب شهر گرگان و استان گلستان از منابع زیر زمینی تامین می‌شود. ما برای شیرین سازی آب دریا مجوز گرفته‌ایم، امسال و سال گذشته مشکل کمبود آب و برق در استان داشتیم، شما قول دادید، حال چه اقدامی کردید؟ وزیر نیرو حتما باید به مردم پاسخ دهد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی