کد خبر: 529317

قالیباف، رئیس مجلس:

صندوق نوآوری و شکوفایی حق انجام عملیات بانکی ندارد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی حق انجام هیچ گونه عملیات بانکی را ندارد و انجام عملیات بانکی از سوی آنها برخلاف قانون است.

محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۸ دی ماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی طرح جهش تولید دانش بنیان،گفت: چند سال قبل ما شاهد تشکیل موسسات مالی و اعتباری بودیم و این موسسات با وجود آنکه اجازه فعالیت بانکی نداشتند، اما امور بانکی را انجام می دادند، خلق پول می کردند و باعث می شدند کشور با مشکلات عدیده ای مواجه شود.

‌به گزارش مهر، وی گفت: بانک مرکزی در برابر این موسسات مالی و اعتباری کوتاهی کرد و همین مساله باعث شد ۳۶ هزار میلیارد تومان از بیت المال صرف پرداخت خسارت هایی شود که این موسسات ایجاد کرده بودند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی که در عرصه فناوری فعالیت می کنند حق انجام هیچ گونه عملیاتی بانکی ندارند و هر گونه عملیات بانکی از سوی این صندوق بر خلاف قانون است.

قالیباف گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی صرفاً این امتیاز را دارد که به قراردادهای آنان همان نگاهی شود که به تعهدات بانکی می شود و آنان به هیچ وجه نباید عملیات بانکی انجام دهند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی