کد خبر: 528750

غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی:

شیوه جدید صدور کارت بازرگانی چگونه است؟

شافعی گفت: تغییرات کارت بازرگانی در سامانه جامع تجارت انجام شده و تمامی تایید‌ها از طریق سامانه جامع تجارت صورت می‌گیرد و بعد از آن کارت بازرگانی صادر می‌شود.

غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی در حاشیه نشست اعضای اتاق بازرگانی با رئیس کل بانک مرکزی گفت: سه عامل جلوی توسعه اقتصادی را می گیرد؛ از جمله این عوامل حرکت منابع بانکی به سمت واحدهای غیر مولد است. طبق آمار بانک مرکزی از سال ۸۵ تا ۹۵ سهم بخش تولید از تسهیلات بانکی کاهش و سهم سفته بازی افزایش پیدا کرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، او ادامه داد: سرمایه گذاری امری بلند مدت است و باید قابل پیش بینی باشد، عدم پیش بینی پذیری اقتصاد حتی از فاصله زمانی کوتاه مدت باعث افزایش ریسک پذیری می شود.

رئیس اتاق ایران گفت: شُک به بازار ارز کل اقتصاد و تولید را تحت تاثیر قرار می دهد. مهم ترین دستاورد نشست امروز ایجاد کمیته مشترک بین وزارت صمت، گمرک و بانک مرکزی با اتاق است که در این صورت تصمیم گیری های بانک قابل اجرا خواهد بود.

شافعی در رابطه با بسته ای که معاون اقتصادی رئیس جمهور اعلام کرد گفت: این بسته باعث گشایش در عملکرد اقتصادی دولت شد اما این بسته کافی نیست. در این راستا نظرات جمع آوری شده و قول اصلاح این دستورالعمل داده شده است، اگر این اصلاحات انجام شود افزایش صادراتی که پیش بینی شده امکان پذیر است.

شافعی در پاسخ به پرسش باشگاه خبرنگاران در رابطه با آخرین تغییرات کارت بازرگانی گفت: تغییرات کارت بازرگانی در سامانه جامع تجارت انجام شده و تمامی تایید ها از طریق سامانه جامع تجارت صورت می گیرد و بعد از آن کارت بازرگانی صادر می شود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی