کد خبر: 527035

مفتح، سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:

عوارض خروج مسافر در سال آینده همان 400 هزار تومان است

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه گفت: معاون سازمان برنامه و بودجه گفت دولت در سال 1401 میزان عوارض خروج از کشور را همان 400 هزار تومان برای هر شخص در نظر گرفته و عدد آن را افزایش نداده است.

اعتمادآنلاین| به نقل از خانه ملت، محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در تشریح نشست عصر امروز این کمیسیون گفت: جزئیات لایحه بودجه سال 1401 کل کشور با حضور پورمحمدی معاون سازمان برنامه و بودجه بررسی و نمایندگان سؤالات و دغدغه‌های خود را مطرح کردند.

به گزارش مهر، وی ادامه داد: نمایندگان سؤالات خود را در مورد تأثیرات حذف ارز 4200 تومانی بر کالاهای اساسی، میزان افزایش حقوق و دستمزد، نحوه افزایش یارانه‌ها، افزایش سن بازنشستگی، عوارض خروج از کشور، ایجاد صندوق پیشرفت و عدالت در استان‌ها، طرح‌های عمرانی و ... بیان کرده و به تشریح تمام جوانب تصمیمات دولت برای سال آینده پرداختند.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: پورمحمدی در بحث عوارض خروج از کشور در سال آینده که طی دو روز گذشته در فضای مجازی و افکار عمومی سؤالاتی را ایجاد کرده، اعلام کرد، دولت در سال 1401 میزان عوارض خروج از کشور را همان 400 هزار تومان برای هر شخص در نظر گرفته و عدد آن را افزایش نداده است و تنها دلیل ابهام ایجاد شده این است که تعداد مسافران را در سال آینده با توجه به نبود کرونا و افزایش میزان مسافرت‌ها تعیین کرده و بیشتر از دو سال گذشته در نظر گرفته است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی