دفاع روزنامه اصولگرا از ایده تغییر شاخص آلودگی هوا:

هر روز تعطیلی مدارس هزار میلیارد تومان به دولت ضرر می‌زند

روزنامه جام جم نوشت: هر روز تعطیلی در این بخش، قریب به ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای دولت هزینه دارد. حالا باتوجه به این ملاک‌ها باید کمی حق بدهیم به تصمیم تعطیلی یا عدم آن که شاید در نگاه هرکدام از ما آسان به نظر برسد اما برای اداره کشور تصمیم سختی خواهد بود.

هر روز تعطیلی مدارس هزار میلیارد تومان به دولت ضرر می‌زند
کد خبر: 593496
|
۱۴۰۱/۱۱/۰۵ ۲۰:۰۰:۴۸

روزنامه جام جم از ایده وزیر کشور و وزیر آموزش و پرورش برای دستکاری شاخص آلودگی هوا به منظور تعطیل نشدن مدارس دفاع کرده و نوشته هر روز تعطیلی مارس ۱۰۰۰ میلیارد تومان به دولت ضرر می‌زند.

به گزارش جام جم، تجربه تعطیلی کشور در دوران سه‌ساله فراگیری کرونا برای شهروندان هم محدودیت‌های بسیاری ایجاد کرد، هر بار تعطیلات باعث گلایه و شکایت اصناف می‌شد و آنها از سخت‌ شدن معیشت‌شان می‌گفتند. این موضوع اما سوی دیگری هم داشت که کمتر به چشم شهروندان می‌آمد، این‌که هر بار با تعطیل اعلام شدن کشور چقدر اقتصاد ایران دچار آسیب می‌شود؟

این روزنامه در ادامه محاسبه کرده است: ۴۰ درصد نیروهای دولتی در وزارت آموزش و پرورش مشغول به فعالیت هستند که هر روز تعطیلی در این بخش، قریب به ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای دولت هزینه دارد. حالا باتوجه به این ملاک‌ها باید کمی حق بدهیم به تصمیم تعطیلی یا عدم آن که شاید در نگاه هرکدام از ما آسان به نظر برسد اما برای اداره کشور تصمیم سختی خواهد بود. این چند روز گفته‌های وزیر کشور در رابطه با تغییر استاندارد شاخص آلودگی و البته پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش مبنی بر این‌که تصمیم تعطیلی مدارس را به این وزارتخانه بسپرند، واکنش‌های بسیاری به همراه داشته است اما اگر چند قدم عقب‌تر بگذاریم، متوجه می‌شویم حتی یک روز تعطیلی کشور به معنای کوچک‌تر شدن سفره جامعه ایرانی خواهد بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها