اعتراض یک روزنامه به اخراج اساتید؛ می‌خواهند پروژه ناتمام احمدی‌نژاد برای محدودیت دانشگاه‌ها را تمام کنند

این نیروها انگار فعال شده‌اند و فرصتی پیدا کرده‌اند تا پروژه ناتمام دوره احمدی‌نژاد را در این دوره تمام کنند، اما امیدوارم کسانی که در مراجع بالای تصمیم‌گیری هستند، اجازه ندهند؛ چراکه این اتفاق برای کل جامعه ایران بسیار زیان‌بار و پرهزینه خواهد شد.

اعتراض یک روزنامه به اخراج اساتید؛ می‌خواهند پروژه ناتمام احمدی‌نژاد برای محدودیت دانشگاه‌ها را تمام کنند
کد خبر: 591461
|
۱۴۰۱/۱۰/۲۴ ۱۸:۰۰:۰۰

روزنامه شرق در گزارشی انتقادی از اخراج استادان دانشگاه نسبت به ادامه این روند «زیان‌بار و پرهزینه» هشدار داد و نوشت: کسانی می‌خواهند پروژه ناتمام احمدی‌نژاد را تمام کنند.

به گزارش شرق، ماجرای اخراج استادان دانشگاه به امروز و دیروز محدود نمی‌شود و حالا دیگر می‌توان هر روز خبری از احضار و اخراج استادی شنید و حتی می‌شود پیش‌بینی کرد به‌زودی نام کدام استاد در گروه اخراجی‌ها می‌نشیند. مسئله‌ای که از سال گذشته بیشتر شد و از شهریور‌ شدت گرفت.

این روزنامه با بیان این مقدمه نوشت: دوره احمدی‌نژاد دوره بدی برای علم و دانشگاه بود و اتفاقاتی افتاد که استقلال علمی دانشگاه‌ها را محدود و دخالت دولت و سیاست را در امور علمی دانشگاه پررنگ کرد. زمان دولت روحانی برخی از آن جریانات و اقدامات اندکی تعدیل شد، اما چون کارها به‌صورت نهادی در مراجعی بیرون از وزارت علوم شکل گرفته بود، عملا در این دوره هم نتوانستیم یک اصلاح مؤثر به وجود آوریم. این نیروها انگار فعال شده‌اند و فرصتی پیدا کرده‌اند تا پروژه ناتمام دوره احمدی‌نژاد را در این دوره تمام کنند، اما امیدوارم کسانی که در مراجع بالای تصمیم‌گیری هستند، اجازه ندهند؛ چراکه این اتفاق برای کل جامعه ایران بسیار زیان‌بار و پرهزینه خواهد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

نیازمندی ها

خواندنی ها