درآمدزایی شهرداری از عزاداری مردم و فروش قبرهای ۱۱۵ میلیون تومانی؛ اینجا مرگ هم گران تمام می‌شود!

روزنامه شرق نوشت: در فاز یک بهشت زهرا قیمت قبر 3 طبقه 115 میلیون و 500 هزار تومان است، در فاز 2 نیز قیمت قبر 3 طبقه حدود 71 میلیون تومان است و در فاز سوم قیمت این قبرها به 42 میلیون تومان می‌رسد.

درآمدزایی شهرداری از عزاداری مردم و فروش قبرهای ۱۱۵ میلیون تومانی؛ اینجا مرگ هم گران تمام می‌شود!
کد خبر: 631452
|
۱۴۰۲/۰۶/۱۹ ۱۲:۰۰:۵۰

روزنامه شرق گزارشی از قیمت قبر در بهشت‌زهرای تهران دارد که روایتی از قیمت‌های نجومی و مشکلاتی که خانواده متوفیان با آن روبرو هستند، است

به گزارش شرق، بخش‌های مهم این گزارش را در ادامه می‌خوانید: 

 

  • در فاز یک بهشت زهرا قیمت قبر 3 طبقه 115 میلیون و 500 هزار تومان است، در فاز 2 نیز قیمت قبر 3 طبقه حدود 71 میلیون تومان است و در فاز سوم قیمت این قبرها به 42 میلیون تومان می‌رسد.
  • گزارش‌ها از سوی منابع رسمی اما در خصوص قیمت قبر، ارقام دیگری را ذکر می‌کنند؛ مبلغ قبر در ناحیه یک برای هر طبقه ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، برای ناحیه دو مبلغ ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و برای ناحیه ۳ مبلغ ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.
  • در مورد پیش فروش در قطعه یک قیمت قبور100 میلیون برای 2 طبقه در صورتی که متوفی نداشته باشید و قیمت طبقه سوم هم به روز حساب می‌شود. در فاز دوم هم فقط قطعه 228 پیش فروش می‌شود و قیمت 2 طبقه 62 میلیون است و قیمت طبقه سوم هم به روز حساب می‌شود. برای احیای هر طبقه هم 13 میلیون تومان هزینه دریافت می‌شود.
  • بنابر گفته محمدجواد تاجیک مدیرعامل بهشت زهرا در لایحه نرخ خدمات سال ۱۴۰۲ هزینه تغسیل، کفن، دفن و هزینه قبر کودکان زیر هفت سال رایگان است و قرار شد هزینه برای کودکان متوفی زیر هفت سال دریافت نشود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها