پلیس کلاهبردار فراری 60 میلیارد تومانی را پیدا کرد

فردی که از 500 نفر 60 میلیارد تومان کلاهبرداری کرده بود به کشور بازگردانده شد.

پلیس کلاهبردار  فراری 60 میلیارد تومانی را پیدا کرد
کد خبر: 630002
|
۱۴۰۲/۰۶/۰۸ ۱۸:۲۵:۲۳

جانشین رئیس پلیس بین‌الملل فراجا از استرداد متهمی که اقدام به کلاهبرداری ۶۰ میلیارد تومانی از مردم در پوشش شرکت مهاجرتی کرده بود، خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار رضا موذن در تشریح جزئیات این خبر گفت: فردی مدتی قبل در پوشش دو شرکت مهاجرتی اقدام به کلاهبرداری ۶۰ میلیارد تومانی از مردم کرده و به خارج از کشور متواری شده بود که درپی این اقدام و با دستور مقام قضایی هماهنگی با پلیس بین‌الملل برای دستگیری و استرداد این فرد به کشور انجام شد. 

وی با بیان اینکه این فرد به همراه همسرش اقدام به دایر کردن دو شرکت مهاجرتی کرده بود، گفت: متهم از این طریق با وعده اخذ اقامت و مجوز کار در خارج از کشور از بیش از ۵۰۰ نفر از ایرانیان، کلاهبرداری کرده و مبالغی را از آنان اخذ کرده بود. 

جانشین رئیس پلیس بین‌الملل فراجا با بیان اینکه متهم پس از کلاهبرداری به یکی از کشورهای منطقه متواری شده بود، گفـت: با بررسی‌های به عمل آمده و استفاده از ظرفیت سازمان اینترپل، متهم بلافاصله در یکی از کشورهای منطقه ردیابی و شناسایی شده و حکم جلب بین‌المللی یا همان اعلان قرمز برای وی صادر شد.

موذن با بیان اینکه دستور تعقیب بین المللی متهم به اینترپل کشور محل اختفا نیز ارسال شد، گفت:‌ با همراهی قوه قضائیه و وزارت امور خارجه و همچنین با هدایت اطلاعاتی عملیاتی پلیس بین الملل فراجا بر اساس اعلان قرمز صادره علیه متهم و همچنین رایزنی‌های پلیسی، این فرد پس از کمتر از هفت ماه از ارتکاب کلاهبرداری و فرار، در کشور محل اختفا دستگیر شد و صبح امروز از طریق مرز هوایی فرودگاه‌ امام خمینی (ره) به کشور بازگردانده شد .

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها