رسانه قوه قضاییه اعلام کرد:

بازداشت فرد مدعی منتسب به دستگاه قضا و سوء استفاده مالی از مراجعین

قوه قضاییه از دستگیری یک شخص مدعی انتساب به قوه قضاییه که اقدام به سوءاستفاده مالی و غیراخلاقی از قربانیان می‌کرده خبر داد.

بازداشت فرد مدعی منتسب به دستگاه قضا و سوء استفاده مالی از مراجعین
کد خبر: 629404
|
۱۴۰۲/۰۶/۰۵ ۱۱:۳۱:۰۷

مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: در راستای اجرای فرامین رهبر انقلاب مبنی بر برخورد با برهم زنندگان امنیت روانی جامعه و نیز جلوگیری از فرصت طلبی سودجویانی که با غصب عناوین قضایی موجبات بی اعتمادی به دستگاه قضا را فراهم می‌کنند، مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه شخصی که با ادعای انتساب به قوه قضاییه و سایر نهادهای دولتی ضمن ارتباط با مخاطبین، اقدام به سوءاستفاده مالی و غیراخلاقی از قربانیان می‌کرد را با استفاده از شگردهای پیچیده اطلاعاتی شناسایی و دستگیر کرد.

متهم مذکور تحت عنوان کارشناس قضایی دادستانی کل با انتشار لوح تقدیرهایی با جعل امضای مقامات عالی قضایی، لشکری و کشوری، اعتماد قربانیان را جلب کرده و ضمن ارتباط با مخاطبین در بستر اینستاگرام و ارائه شماره تماس، اهداف خود را اجرایی می‌کرد.

در پی بازداشت این متهم، اسناد و اوراق جعلی نظیر کارت شناسایی ضابط دادگستری، مدرک تحصیلی دکتری حقوق جزا، کیف ممهور به نشان ضابط ویژه و کارشناس قضایی دادستانی کل کشور، مهر پزشکی مربوط به متخصص بیماری اعصاب و روان و جراح پلاستیک ضبط شد

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها