زهره الهیان عضو کمیسیون امنیت ملی خبر داد:

دستور رئیسی برای تعیین خسارت وارده به آسیب‌دیدگان حوادث سال گذشته

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی از دستور رئیس جمهور برای تعیین خسارات وارده به خانواده‌هایی که در جریان ناآرامی‌های سال گذشته مورد ظلمی قرار گرفته‌اند، خبر داد.

دستور رئیسی برای تعیین خسارت وارده به آسیب‌دیدگان حوادث سال گذشته
کد خبر: 627843
|
۱۴۰۲/۰۵/۲۵ ۱۱:۳۵:۲۹

زهره الهیان عضو کمیسیون امنیت ملی درباره نشست اخیر اعضای کمیته ویژه رسیدگی به آسیب دیدگان ناآرامی‌های سال گذشته با سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور، درباره وظایف این کمیته اظهار داشت: این کمیته با حکم رئیس جمهور و با هدف بررسی میزان خساراتی که به هموطنان در جریان ناآرامی‌های سال گذشته تحمیل شد، تشکیل شده است.

 

به گزارش ایرنا، بخش هایی از گفت و گوی الهیان را در ادامه می خوانید:

  • کمیته با رییس جمهور اظهار داشت: این کمیته گزارش فعالیت‌های انجام شده را به اطلاع رئیس جمهور رساند و آیت الله رئیسی هم انتظارات خود را از این کمیته را مطرح کرد که امیدوارم بتوانیم از این منظر که در این حوادث به مردم ایران ظلم شد، جبران خساراتی صورت گیرد.
  • قرار است سامانه‌ای راه‌اندازی شود تا اطلاعات خانواده‌های آسیب دیده، کشته شدگان، خانواده شهدا، مأموران امنیتی و مدافعان امنیت و آن‌هایی که در این زمینه شکایت یا اعتراضی دارند، در سامانه بارگذاری شده و به آن رسیدگی شود.
  • البته دستگاه‌های مسئول در حال بررسی این موضوعات و جبران خسارت هستند؛ ما هم از دستگاه‌های متولی گزارش‌هایی دریافت خواهیم کرد و در قالب یک جمع بندی بتوانیم حقوق از دست رفته مردم را به آن‌ها بازگردانیم.
  • بررسی ریشه‌ها، علل و عوامل آن و در نهایت مسببان آن مجازات شوند؛ این امر در دستگاه قضا هم در حال پیگیری بوده و پیگیری‌هایی هم صورت گرفته است.
  • کمیته ویژه رسیدگی به ناآرامی‌های سال گذشته به زودی بیانیه‌ای صادر خواهد کرد و در آن موارد لازم در خصوص خسارات وارده و جبران آن‌ها را توضیح خواهد داد.

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها