تهران دو روز پایانی هفته تعطیل می‌شود؟

روز چهارشنبه و پنج شنبه دمای هوا گرم‌تر می‌شود و احتمال رسیدن درجه حرارت در تهران به ۴۰ درجه وجود دارد. بر این اساس اگر هیات دولت تصویب کند، تهران در دو روز آخر هفته باید تعطیل شود.

تهران دو روز پایانی هفته تعطیل می‌شود؟
کد خبر: 625462
|
۱۴۰۲/۰۵/۱۰ ۱۰:۱۸:۵۸

دمای هوا در روزهای اخیر بی‌سابقه اعلام شده است. اداره کل هواشناسی استان تهران هم اعلام کرده طی سه ماه آینده متوسط دمای هوا در سطح استان ۰.۵ تا ۱ و در بعضی نقاط ۱ تا ۱.۵ درجه سلسیوس بالاتر از نرمال برآورد شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، حالا خبر رسیده که احتمال تعطیلی برخی از شهرها به دلیل افزایش دمای هوا وجود دارد. از آن جمله وزیر بهداشت با اشاره به عوارض گرمای بی‌سابقه هوا برای سلامت شهروندان، از پیشنهاد این وزارتخانه به هیات دولت جهت تعطیلی آخر هفته برای مناطقی که دمای بالای ۴۰ درجه را تجربه می‌کنند، خبر داد.

بهرام عین اللهی اعلام کرده متاسفانه امسال با گرمای بی سابقه‌ای مواجه شدیم که وقتی از ۴۰ درجه بالاتر رود می‌تواند سلامت را دچار اختلال کند؛ بویژه این موضوع در افراد سالخورده، مبتلایان به بیماری‌های زمینه‌ای و کودکان بیشتر دیده می‌شود. این مقام مسئول اعلام کرده که با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی احتمال می‌دهیم درجه حرارت در آخر هفته بالا برود برای همین ما پیشنهاد تعطیلی را به هیئت دولت دادیم و امیدواریم پیشنهاد ما را بپذیرند که این موضوع بسته به پیش‌بینی سازمان هواشناسی تا آخر هفته برای مناطق مورد نیاز مشخص می‌شود.

اما شرط تعطیلی تهران و دیگر شهرها چیست؟ به گفته وزیر بهداشت شرط تعطیلی این است که دمای هوا به بالای 40 درجه برسد. اما پیش‌بینی‌ها درباره دمای هوای تهران در روزهای آینده چه می‌گوید؟

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی از امروز تا پنجشنبه (۱۲ مرداد) افزایش تدریجی دما در سطح استان تهران مورد انتظار است. همچنین پیش بینی شده که دمای هوای تهران امروز ۱۰ مرداد به ۳۹ درجه برسد. اما روز چهارشنبه و پنج شنبه دمای هوا گرم‌تر می‌شود و احتمال رسیدن درجه حرارت به ۴۰ درجه وجود دارد.

بر این اساس اگر هیات دولت تصویب کند، تهران در دو روز آخر هفته باید تعطیل شود.

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها