قول زاکانی برای همکاری شهرداری تهران در مراسم اربعین؛ اعتراض اعضای شورای شهر به خرابی مکرر پله‌های برقی پایتخت

امروز از یک سو زاکانی در ستاد اربعین شرکت کرد و از سوی دیگر اعضای شورای شهر به او به دلیل خرابی‌های پله‌برقی‌های مترو تذکر داند.

قول زاکانی برای همکاری شهرداری تهران در مراسم اربعین؛ اعتراض اعضای شورای شهر به خرابی مکرر پله‌های برقی پایتخت
کد خبر: 625090
|
۱۴۰۲/۰۵/۰۸ ۱۲:۴۵:۵۳

محمد آقامیری، عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در تذکری در خصوص عدم آماده‌سازی پله‌های برقی در سطح شهر تهران، گفت: بنده چندی پیش تذکری دادم و همچنان شهروندان تهرانی نسبت به این موضوع گلایه دارند چرا که بسیاری از پل‌های مکانیزه برقی در سطح شهر تهران غیرفعال هستند.

به گزارش تسنیم، وی با اشاره به اینکه حدود دو سال از عمر فعالیت شورای ششم باقی مانده است، گفت: امیدواریم در بازه زمانی باقیمانده بتوانیم به تعهدات و وعده‌های خود در حوزه‌های مختلف از جمله موضوع اشاره شده عمل کنیم.

حبیب کاشانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران نیز با اشاره به خرابی پله‌های برقی مکانیزه در سطح شهر تهران گفت: این موضوع در گذشته در حیطه و اختیارات حوزه حمل و نقل شهرداری تهران بود که در این دوره به سازمان زیباسازی واگذار شده و با توجه به اینکه موضوعات پله‌های برقی بسیار تخصصی‌تر هستند انتظار می‌رود مجددا مسئولیت پله‌های برقی مکانیزه به حوزه حمل و نقل واگذار شود.

همچنین امروز علیرضا زاکانی، شهردار تهران در ابتدای جلسه ستاد اربعین با اشاره به هدف شهرداری تهران از حضور ستادی در برگزاری مراسم اربعین گفت: علاوه بر تحول کالبدی، مدیریت شهری ششم خود را ملزم به ایجاد زمینه‌های تحول روحی در پایتخت می‌داند. در نتیجه این تحول باید تهران الگویی برای سایر شهرهای کشور و همچنین نمادی از کارآمدی نظام اسلامی باشد.

وی با اشاره به اینکه رسیدن به چنین هدفی نیاز به ایجاد ظرفیتی بزرگ در مجموعه مدیریت شهری دارد، اضافه کرد: به همین جهت قبل از هر هدفی یکی از دلایل تشکیل ستاد اربعین در شهرداری تهران تمسک به حضرت سیدالشهدا(ع) برای ایجاد این ظرفیت در بدنه ماست.

زاکانی در ادامه با اشاره به هتک‌حرمت‌های صورت گرفته به ساحت قرآن کریم، ادامه داد: امام حسین(ع) در حرکت خود اسلام ناب را از حکومت جور بنی امیه جدا کرد. پس از آن در طول تاریخ جان‌های بسیاری برای احیا و حفظ دین فدا شدند. نهضت مردم ایران و تشکیل نظام جمهوری اسلامی ثمره تاریخی این جانفشانی‌ها است.

شهردار تهران بابیان آنکه به برکت انقلاب اسلامی، بار دیگر قرآن و آموزه‌های آن در دنیا احیا شدند، افزود: به همین جهت امروز شاهد تلاش دشمنان برای مقابله با عظمت قرآن و سعی در هتک حرمت این کتاب آسمانی هستیم. اما تلاش آنها راه به جایی نمی‌رود و روز به روز بر بزرگی و عظمت قرآن در دنیا افزوده خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: راهپیمایی اربعین زمینه‌ساز ظهور حضرت حجت(عج) است. ما نیز مفتخریم در ستاد اربعین شهرداری تهران قدم کوچکی در راستای تحقق ظهور منجی بشریت برداریم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها