هشدار به مسافران؛ در حاشیه رودخانه‌ها توقف نکنید

رییس پلیس راه البرز با اشاره به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر فعالیت محلی و نقطه ای در ارتفاعات و جاده های کوهستانی وزش باد شدید ، رگبار و رعد و برق از مسافران خواست حاشیه جاده کرج - چالوس توقف نکنند.

هشدار به مسافران؛ در حاشیه رودخانه‌ها توقف نکنید
کد خبر: 624924
|
۱۴۰۲/۰۵/۰۷ ۱۴:۰۲:۲۷

پیمان کرمی، رییس پلیس راه البرز با اشاره به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر فعالیت محلی و نقطه ای در ارتفاعات و جاده های کوهستانی وزش باد شدید ، رگبار و رعد و برق از مسافران خواست حاشیه جاده کرج - چالوس توقف نکنند.

به گزارش ایرنا، او اظهار کرد: باتوجه به این شرایط احتمال ریزش سنگ در محورهای کوهستانی بویژه جاده کرج- چالوس متصور است .

وی خاطرنشان کرد: مسافران باتوجه به این شرایط قبل از سفر از وضعیت راه ها بویژه جاده کرج -چالوس مطلع شوند.

وی گفت: پلیس راه استان البرز با آمادگی کامل در تمام راه های این استان برای هرگونه خدمات امدادی و انتظامی در محل های مورد نظر مستقر شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز نیز گفت: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر تغییرهای شرایط جوی در استان، مسافران از هرگونه طبیعت گردی در کوهستان ها پرهیز کنند.

" محمد باقر خلفی" اظهار کرد: همچنین با توجه به شرایط زرد هواشناسی ، مسافران از هرگونه اتراق در حاشیه رودخانه های این استان خودداری کنند.

خلفی گفت: اکنون تیم های امدادی در مناطق مختلف استان بویژه مناطق کوهستانی به صورت آماده باش هستند.

وی افزود: تیم‌های امداد و نجات، کوهستان و سیلاب برای هرگونه حوادث احتمالی و کمک به آسیب دیدگان در پایگاه‌های امدادی آماده خدمات رسانی هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز بیان کرد: اکنون ۲۰ پایگاه امداد و نجات ثابت و سیار بین شهری و مراکز شعب استان به صورت شبانه روزی فعالیت دارند.

وی گفت: مسافران در صورت نیاز امداد جاده ای باسامانه ۱۱۲ هلال احمر تماس حاصل نمایند.

نیمی از جاده ۱۶۰ کیلومتری جاده کرج- چالوس درحوزه استان البرز و نیمی دیگر در حوزه استان مازندران واقع شده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها