سلاجقه، رئیس سازمان محیط زیست:

پیگیر حقابه هیرمند هستیم؛ اگر همین فردا هم بگویند، به افغانستان می‌رویم

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست پیگیری حقابه ایران از هیرمند را جزو برنامه‌های اصلی این سازمان در سال جاری دانست.

پیگیر حقابه هیرمند هستیم؛ اگر همین فردا هم بگویند، به افغانستان می‌رویم
کد خبر: 604750
|
۱۴۰۲/۰۱/۱۲ ۰۹:۱۶:۴۵

علی سلاجقه، رئیس سازمان محیط زیست در پاسخ به پرسشی درباره پیگیری پرونده حقابه هیرمند در سازمان حفاظت محیط زیست در سال ۱۴۰۲، اظهار کرد: حتی اگر همین فردا افغانستان اعلام کند که برای برگزاری نشست به آنجا برویم، حتماً اقدام می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، بخش هایی از گفت و گوی سلاجقه را در ادامه می خوانید:

  • در حال پیگیری حقابه هیرمند هستیم و از آنجا که وزیر نیرو به افغانستان سفر کرد و نماینده جمهوری اسلامی حضور داشت. صحبت‌هایی انجام شده و هیئت‌های دوطرف به کشورها سفر کرده‌اند.
  • با وزارت خارجه در این زمینه هماهنگی‌هایی انجام شده است، در اولین فرصت که فراهم شود به افغانستان می‌روم‌. شرایط هم دارد مناسب می‌شود تا این سفر انجام شود.
  • وزارت جهاد کشاورزی و سازمان منابع طبیعی دارند کار خود را انجام می‌دهند. امور بین‌المللی را هم ما پیگیری می‌کنیم تا کارشناسان تبادل شوند و روش‌های مبارزه یا تثبیت کانون‌های گردوغبار را داشته باشیم. با ترکمنستان هم در این زمینه به نتایج خوبی رسیده‌ایم.
  • توافق با عربستان از جنبه‌های مختلف، دستاوردهای مناسبی برای هر دو کشور خواهد داشت. در مورد صحرای ربع الخالی عربستان که یکی از منشاءهای گردوغبار است می‌توانیم با کمک این توافق به نتایج بهتری دست یابیم.

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها