سمیه رفیعی، رییس فراکسیون محیط‌زیست مجلس:

نقش انقلاب اسلامی در محیط زیست مثال‌زدنی است

باورمندی مقام معظم رهبری به مسئله محیط زیست میان رهبران دنیا بی نظیر است

رییس فراکسیون محیط‌زیست مجلس در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران، نقش انقلاب اسلامی در حوزه محیط زیست را بی بدیل خواند و گفت: کوته نظران نمی خواهند به این موضوع اعتراف کنند.

نقش انقلاب اسلامی در محیط زیست مثال‌زدنی است
کد خبر: 600315
|
۱۴۰۱/۱۲/۱۲ ۱۵:۲۰:۱۲

سمیه رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با بیان اینکه نقش جمهوری اسلامی در حوزه محیط زیست کمی مغفول و مظلوم واقع شده است، گفت: به ویژه در این برهه زمانی که دشمن از همه امکانات خود برای اجرای سناریوهای متعددی در راستای ناامید کردن مردم استفاده می کند.

به گزارش فارس، رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: پیش از انقلاب تفکر در حوزه حیات وحش تفکر شکارگاهی اختصاصی بود که توسط رژیم منحوس پهلوی اداره می‌شد و خودشان اصلی‌ترین شکارچیان در محیط زیست بودند، اما با ظهور انقلاب اسلامی این تفکر پوسیده شکارگاهی را به «حقوق عامه شدن محیط زیست» ارتقای معنایی بخشید.

رئیس فراکسیون محیط زیست ادامه داد: امروز دنیا به این مسئله رسیده است که سبک زندگی که به حفظ محیط زیست کمک می‌کند «مینیمال» است و این همان سبک زندگی است که ما در ایران و اسلام داشته‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه در قانون هوای پاک کار نظارتی دقیقی توسط مجلس صورت گرفت، گفت: نظارت مجلس این بود که اگر مدیری در حوزه هوای پاک مسئولیتی بر عهده می‌گیرد باید پاسخگوی مشکلات باشد و همچنین پرونده ترک فعل برخی مدیران در این حوزه نیز در قوه قضائیه در حال بررسی است.

به گفته وی نقش انقلاب اسلامی در حوزه محیط زیست بی بدیل و در دنیا مثال زدنی است گرچه برخی کوته نظران نمی خواهند به این موضوع اعتراف کنند: «باورمندی مقام معظم رهبری به مسئله محیط زیست میان رهبران دنیا بی نظیر است.»

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

نیازمندی ها

خواندنی ها