خبر خوش برای معلمان بازنشسته؛ احکام رتبه‌بندی از امروز صادر می‌شود

صدور احکام رتبه‌بندی بازنشستگان مشمول قانون رتبه‌بندی معلمان از امروز، یکشنبه، ۲۳ بهمن اجرا می‌شود.

خبر خوش برای معلمان بازنشسته؛ احکام رتبه‌بندی از امروز صادر می‌شود
کد خبر: 596704
|
۱۴۰۱/۱۱/۲۳ ۱۳:۳۶:۰۰

کارگروه اجرایی رتبه‌بندی معلمان وزارت آموزش و پرورش اخیرا در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که صدور احکام رتبه‌بندی بازنشستگان مشمول قانون رتبه‌بندی معلمان از امروز، یکشنبه، ۲۳ بهمن اجرا می‌شود.

به گزارش ایسنا، در اطلاعیه مذکور خطاب به روسای هیئت ممیزه رتبه‌بندی معلمان استان‌ها قید شده است که «حسب برنامه‌ریزی انجام شده در هیئت ممیزه مرکزی، صدور احکام رتبه‌بندی همکاران بازنشسته مشمول طرح رتبه بندی معلمان از تاریخ ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ اجرا خواهد شد. مقتضی است مسئولین میز کار رتبه‌بندی استان و مناطق نسبت به تمهید مقدمات، برنامه‌ریزی و اجرای مناسب، فرایند صدور احکام بازنشستگان در ادارات کل استان‌ها و مناطق تابعه اقدام کنند.»

در ادامه این اطلاعیه آمده است: «بدیهی است احکام شاغلان نیز بلافاصله پس از طی مراحل اجرایی صادر خواهد شد. شایسته است هماهنگی و آمادگی عوامل اجرایی صدور احکام در سطح استان و مناطق در هفته جاری به‌صورت تمام وقت مورد نظر قرار گیرد.»

اما بازنشستگان مشمول رتبه‌بندی چه کسانی هستند؟ مرکز منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش در بخشنامه‌ای که مهرماه سال جاری ابلاغ کرده بود درباره نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی و اعمال مزایای رتبه‌بندی برای بازنشستگان به نکاتی اشاره کرده است که در ذیل می‌آید:

– به استناد ماده ۷۸ قانون استخدام کشوری، میزان حقوق بازنشستگی عبارت است از؛ میانگین حقوق و مزایای مشمول کسور دو سال آخر خدمت مستخدم که به ازای هرسال خدمت مازاد بر ۳۰ سال نیز ۲.۵ درصد به حقوق بازنشستگی افزوده می‌شود. لذا به‌منظور بهره‌گیری از توانمندی‌ها و تجارب همکاران و بهره‌مندی کامل از مزایای رتبه‌بندی در حقوق بازنشستگی، استمرار خدمت کارکنان صرفاً در واحدهای آموزشی و در پست‌های آموزشی حسب تشخیص و موافقت در کمیته راهبری توسعه مدیریت استان و با در نظر گرفتن شاخص‌ها و ضوابط متعددی از جمله نیاز و ضرورت استان، کارایی، عملکرد و توانایی فرد، عدم وجود مازاد نیرو در رشته شغلی موردنظر و … بلامانع است.

– افرادی که از تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ (اجرای قانون رتبه‌بندی) به بعد به‌افتخار بازنشستگی نائل شده‌اند، از مزایای رتبه‌بندی متناسب با رتبه اکتسابی برخوردار و احکام بازنشستگی آنان برابر مقررات اصلاح خواهد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

نیازمندی ها

خواندنی ها