روزنامه نزدیک به سپاه مطرح کرد:

ریشه شکل‌گیری جمعیت سارقان معیشتی و اقتصادی نیست، معرفتی است!

روزنامه جوان نوشت: وضعیت دشوار اقتصادی در شکل‌گیری جمعیت کیفری نقشی اساسی دارد. با این حال بخش مهمی از مشکلاتی که سارقان از آن رنج می‌برند، بیش از اینکه مشکلات معیشتی و اقتصادی باشد، مشکلات معرفتی و شناخت‌شناسی است.

ریشه شکل‌گیری جمعیت سارقان معیشتی و اقتصادی نیست، معرفتی است!
کد خبر: 593454
|
۱۴۰۱/۱۱/۰۵ ۲۰:۴۰:۲۱

روزنامه نزدیک به سپاه ریشه اصلی شکل‌گیری جمعیت کیفری را نه مشکلات معیشتی و اقتصادی بلکه مشکلات معرفتی و شناخت‌شناسی دانسته است!

به گزارش جوان، بدیهی است، وضعیت دشوار اقتصادی در شکل‌گیری جمعیت کیفری نقشی اساسی دارد. با این حال بخش مهمی از مشکلاتی که سارقان از آن رنج می‌برند، بیش از اینکه مشکلات معیشتی و اقتصادی باشد، مشکلات معرفتی و شناخت‌شناسی است. بیرون از دیوار‌های زندان‌هایی که جمعیت زیادی از سارقان را در پناه خود قرار داده است، میلیون‌ها نفر در حال کار و تلاش برای کسب روزی حلال هستند تا رؤیا‌های هزار و یک شب خود را با تعرض و دست‌درازی به اموال دیگران برآورده نکنند. سخن افلاطون، فیلسوف یونانی که ۴۲۷ سال قبل از میلاد متولد شده، هنوز در تاریخ بلند است که گفته بود «مشکل بشر جهل نیست، بلکه تنبلی است.»

جوان سپس تاکید کرده است: پلیس و دستگاه قضایی باید آگاه باشند برخوردهایشان با چنین رفتار‌های مجرمانه راه به جایی نمی‌برد و بیش از اینکه مشکل رفتاری سارقان با دستگیری و مجازات رفع شود باید مشکلات معرفتی‌شان برطرف گردد. 

 

دیدگاه تان را بنویسید

نیازمندی ها

خواندنی ها