یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش:

مدرسه‌ها به خاطر آلودگی هوا تعطیل نشود؛ جایی جان بچه‌ها به خطر بیفتد ما خودمان پیش قدم می‌شویم

وزیر آموزش و پرورش با اظهار اینکه «مدرسه‌ها به خاطر آلودگی هوا تعطیل نشود» گفت: جایی جان بچه‌ها به خطر بیفتد ما خودمان پیش قدم می‌شویم.

مدرسه‌ها به خاطر آلودگی هوا تعطیل نشود؛ جایی جان بچه‌ها به خطر بیفتد ما خودمان پیش قدم می‌شویم
کد خبر: 593029
|
۱۴۰۱/۱۱/۰۳ ۱۲:۳۷:۵۶

وزیر آموزش و پرورش به تعطیلی‌های مدارس در هفته‌های گذشته اشاره کرد و گفت: اگر شاخص‌های جهانی کیفیت هوا را ببینید، در کشورهای دیگر شاخص کمتر از ۳۰۰ باشد تعطیل نمی‌کنند، اما شاخص برای تعطیلی مدارس را برای ما روی ۱۵۰ بستند و تعطیلی‌ها طوری بود که شبیه دوره کرونا شدیم. درحالی که شاخص‌های آلایندگی ما زیر ۲۰۰ هستند.

به گزارش ایسنا، یوسف نوری افزود: یا اینکه هوا بارانی می‌شود، برفی می‌شود، تعطیل می‌کنند. نظام برای آموزش و پرورش روزانه ۱۰۰۰ میلیارد تومان هزینه می‌کند. فارغ از بحث هزینه و مهمتر از آن، ارزش افزوده کار معلمان و دانش آموزان ما بیش از اینهاست. جامعه ما باید در آموزش و پرورش موثرقرار بگیرد.

وی با بیان اینکه البته اگر جایی جان بچه‌ها به خطر بیفتد ما خودمان پیش قدم می‌شویم، اما نباید طوری باشد که در جو القائات رسانه‌ای خارجی عمل کنیم گفت: ما خیلی وقتها این بحث را داریم و رئیس جمهور هم در دوران کرونا و هم این روزها به این موضوع توجه داشتند و قرار است در جلسه آتی هیئت دولت پیشنهاد دهیم این شاخص‌های مرتبط با کیفیت را به تعلیق در بیاورند و تنها اگر جایی خطرآفرین است، مناطق محدود با رعایت ضوابط و مقررات آموزش را در قالب دیگری تداوم ببخشند.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: در چرخش تحولی جدید و ارتباط با مجموعه زنان و دختران، جای خانواده خالی نباشد و ائتلافی با امور زنان و انجمن اولیاء و مربیان باید با جامعه وجود داشته‌باشد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندی ها

خواندنی ها