در جلسه سه ساعته مخبر و رئیس بانک مرکزی با دانشجویان چه گذشت؟

جمعی از نمایندگان دانشجویی دانشگاه های مختلف پیش از ظهر امروز (شنبه) در جلسه ای سه ساعته با معاون اول رئیس جمهور و رئیس بانک مرکزی به تشریح دغدغه ها و ارائه پیشنهادات خود در خصوص مسائل جاری کشور خصوصا در حوزه اقتصادی پرداختند.

در جلسه سه ساعته مخبر و رئیس بانک مرکزی با دانشجویان چه گذشت؟
کد خبر: 592624
|
۱۴۰۱/۱۱/۰۱ ۱۶:۵۵:۰۶

محمد مخبر امروز در جلسه ای با جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های مختلف به گفتگو نشست. عاون اول رئیس جمهوری در این جلسه با اشاره به رویکرد جدی دولت سیزدهم مبنی بر تعامل با طیف‌های مختلف دانشجویی در دانشگاه های کشور، گفت: دولت از ارتباط با دانشگاهیان استقبال می کند و آماده تعامل صحیح و منطقی با دانشجویان است.

به گزارش ایسنا، وی همچنین با اشاره به برخی دیدارهای خود با دانشجویان، افزود: دانشجویان به دلیل ارزیابی میدانی که دارند، از دانش و دیدگاه هایی دقیق نسبت به مسائل جامعه برخوردار هستند که این دیدگاه ها برای سیاست گذاری و تصمیم گیری های دولت مفید و راهگشا خواهد بود.

مخبر ثبات و آرامش را لازمه توسعه و پیشرفت کشور دانست و تاکید کرد: دشمنان خارجی با تولید روایت های نادرست و هراس افکنی به دنبال فرار سرمایه و ایجاد ناامنی اقتصادی در کشور هستند تا بتوانند مانع حرکت جمهوری اسلامی به سمت اهداف متعالی خود شوند که این توطئه نیز با تلاش های دولت و یاری مردم خنثی می شود.

در این جلسه که رییس کل بانک مرکزی نیز حضور داشت، مخبر به برخی سوالات و دغدغه های دانشجویان در خصوص مسائل مختلف کشور پاسخ داد و با آنان در فضایی صمیمانه به گفت و گو پرداخت.

در ادامه این جلسه فرزین رییس کل بانک مرکزی نیز به سوالات دانشجویان درباره بازار ارز و راهکارهای دولت برای ساماندهی نرخ ارز پاسخ داد و گفت: امروز بانک مرکزی از نظر منابع و ذخایر ارزی و طلا هیچ محدودیتی ندارد و عامل اصلی نوسان در نرخ ارز آزاد، فضاسازی های رسانه ای و عملیات روانی در جامعه است.

وی با بیان اینکه اختیارات لازم برای مدیریت بازار ارز اخذ شده است،‌ گفت: به زودی بازار مبادله طلا و ارز در راستای مدیریت بازار آزاد راه اندازی خواهد شد.

فرزین همچنین ادامه داد: مدیریت ارز نیازمند ایجاد آرامش در بازار است و با توجه به گشایش های خوب ارزی که اخیرا صورت گرفته، فضای مثبت روانی در بازار تقویت شده و نرخ ارز به ثبات بیشتری خواهد رسید.

در این جلسه دانشجویان دانشگاه های مختلف نیز سوالات و دغدغه های خود را در خصوص بازار ارز، خودرو و سایر سیاست های پولی و مالی دولت مطرح و پاسخ های خود را دریافت کردند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندی ها

خواندنی ها