کد خبر: 591802
|
۱۴۰۱/۱۰/۲۶ ۱۰:۱۹:۲۶
| |

این استان‌ها مراقب سیل باشند

سازمان هواشناسی کشور نسبت به نفوذ سامانه بارشی به برخی استان‌ها به ویژه بوشهر، فارس، شمال هرمزگان و جنوب کرمان با خطر وقوع سیلاب و آبگرفتگی هشدار داد.

این استان‌ها مراقب سیل باشند
کد خبر: 591802
|
۱۴۰۱/۱۰/۲۶ ۱۰:۱۹:۲۶

بر اساس هشدار «بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد، در نواحی سردسیر و مرتفع بارش برف و رخداد مه» از دوشنبه به استان بوشهر، سه شنبه «نیمه غربی خوزستان، جنوب اصفهان، یزد، شمال کرمان، جنوب خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان» و چهارشنبه به «شرق هرمزگان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی» نفوذ می‌کند.

به گزارش ایرنا، این سامانه آثار مخاطره‌آمیز همچون «لغزندگی جاده‌ها و اختلال در عبور و مرور با خودرو شخصی، احتمال آبگرفتگی محلی و محدود در معابر، کاهش دید، یخ‌زدگی در نواحی سردسیر، کولاک برف در محورهای کوهستانی، احتمال خسارت به صنعت کشاورزی و احتمال اختلال در ناوگان حمل و نقل» در پی دارد.

توصیه می‌شود در زمان فعالیت سامانه از سفرهای غیرضروری و فعالیت‌های کوه‌نوردی اجتناب شود، همچنین به همراه داشتن تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیرچرخ و سوخت کافی در هنگام سفرهای ضروری با خودرو الزامی است.

همچنین تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی ناشی از سرما و یخ‌بندان در کشاورزی، آمادگی شهرداری و سازمان‌های امدادی برای مقابله با برف، یخ‌بندان و مه در جاده‌ها و لایروبی کانال‌ها و آب‌روها توصیه می‌شود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندی ها

خواندنی ها