تشکری هاشمی، عضو شورای شهر تهران در گفت‌‌وگو با «اعتمادآنلاین»:

از سران قوا خواستیم، دستگاه‌‌ها عملیاتی و اجرایی به آلودگی هوا رسیدگی کنند

تشکری هاشمی، عضو شورای شهر تهران توضیحاتی درباره وضعیت آلودگی هوا و برنامه‌‌ریزی‌های آتی برای کنترل شرایط بحرانی در تهران مطرح کرده که در ادامه می‌خوانید و می‌بینید.

سیدجعفر تشکری هاشمی، عضو شورای شهر تهران در گفت‌‌وگو با اعتمادآنلاین، درباره وضعیت آلودگی هوا و برنامه‌‌ریزی‌های آتی برای کنترل شرایط بحرانی در تهران توضیح می‌دهد. 

به گزارش اعتمادآنلاین، او در این گفت‌و‌گوی تصویری به نامه اعضای شورای‌شهر تهران خطاب به به سران قوا اشاره می‌کند که در آن درخواست شده تا تصمیم‌گیری‌های عملی درخصوص حل معضل و بحران آلودگی هوا صورت گیرد. در ادامه بخش‌هایی از این گفت‌وگو را می‌خوانید. صحبت‌های کامل تشکری هاشمی را در ویدئو ببینید:

  • شورای‌شهر نامه‌ای به سران سه قوه فرستاد و از آنها کمک خواست تا همه دستگاه‌‌ها به صورت عملیاتی و اجرایی به موضوع آلودگی هوا ورود کنند
  • باید از جلسه و نشست و کارگروه ... عبور کنیم و به سمت کارهای عملیاتی برویم
  • رئیس‌جمهوری به چندین وزیر ابلاغ کرده و قرار شده وزرایی که در این موضوع دخیل هستند حتما ورود پیدا کنند و تصمیماتی که به عنوان بندهای پیشنهادی آوردیم را مورد توجه قرار دهند
  • حتما از نهاد ریاست‌جمهوری و همچنین دو قوه دیگر این موضوع را پیگیری می‌کنیم تا شهر تهران به یک شهر قابل زیست تبدیل شود
  • آقای پیرهادی هم در نامه دیگری از سازمان استاندارد درخواست کرده بود تا به موضوع سوخت ورود کند و سوختی که در کارخانجات و نیروگاه‌ها و ... استفاده می‌شود را مورد ارزیابی قرار دهند که آیا واقعا سوخت پاکی به این مکان‌ها تزریق می‌شود یا نه؟ و آیا آلودگی‌ها مربوط به این مسئله است یا نه؟
  • به نظر می‌رسد ابعاد مسئله بزرگتر و پیچیده‌تر از آن است که ما فقط بخواهیم به یک آیتم اکتفا کنیم
  • امیدوارم با مداخله سران قوا (که می‌دانم در این کشور بیش از هر کسی نسبت به این موضوع دل‌نگرانی دارند) و تصمیمات عملیاتی که خواهند گرفت، شاهد روزهای بهتری برای هوای تهران باشیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید