تهرانی‌ها امروز هوای مطلوب تنفس می‌کنند

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، امروز (۲۰ دی‌ماه) برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود.

تهرانی‌ها امروز هوای مطلوب تنفس می‌کنند
کد خبر: 590913
|
۱۴۰۱/۱۰/۲۰ ۱۰:۵۳:۲۰

 پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که باتوجه به وزش باد مؤثر و ناپایداری جوی طی ساعات گذشته از میزان غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد و برقرای وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق را به‌دنبال خواهد داشت. تداوم ناپایداری جوی و بارش پراکنده برف در طول روز از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، تداوم این شرایط جوی و وزش باد مؤثر تا اواخر وقت سه‌شنبه سبب کاهش غلظت آلاینده‌ها و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق خواهد شد، هرچند با افزایش ترافیک شامگاهی کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

با توجه به حاکمیت ناپایداری جوی و بارش برف تا صبح فردا (۲۱ دی‌ماه) کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود. کاهش تندی باد در طول روز تا حدودی سبب تجمع آلاینده‌ها خواهد شد.

 با تداوم ناپایداری جوی، بارش برف و افزایش نسبی تندی باد تا ساعات پایانی چهارشنبه تا حدودی از میزان غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد، بااین‌حال افزایش تردد خودروها سبب برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد خواهد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

نیازمندی ها

خواندنی ها