گزارش روزنامه هم میهن از اثر فیلترینگ بر بازار کار؛

۳۶ درصد از کارجویان به علت محدودیت‌های اینترنت تعدیل شده‌اند

روزنامه هم میهن نوشت: نظرسنجی پلتفرم «جاب ویژن» نشان می‌دهد 36درصد افراد به‌علت محدودیت‌های اینترنتی اخیر و تاثیر آن بر کسب‌وکارها، تعدیل شده‌اند.

۳۶ درصد از کارجویان به علت محدودیت‌های اینترنت تعدیل شده‌اند
کد خبر: 590876
|
۱۴۰۱/۱۰/۲۰ ۱۹:۴۰:۴۲

روزنامه هم میهن با استناد به نظرسنجی پلتفرم کاریابی «جاب ویژن»، درباره وضعیت تعدیل نیروی کار در اثر اختلالات و محدودیت‌های اینترنت گزارش دارد.

به گزارش هم میهن، در پی اختلالات و محدودیت‌های اینترنتی و نابه‌سامانی اوضاع اشتغال فعالان حوزه‌های مختلف کسب‌وکار، تعداد کاربران جویای‌کار ایرانی در شبکه اجتماعی لینکدین، به 210هزار نفر رسیده است.در قسمت وضعیت تعدیل‌نیرو در اثر محدودیت‌های اینترنتی اخیر آمده، 36درصد افراد به‌علت محدودیت‌های اینترنتی اخیر و تاثیر آن بر کسب‌وکارها، تعدیل شده‌اند. نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد، در کل بازار کار یقه سفید، از هر پنج‌نفر، یک‌نفر کار خود را در اثر محدودیت‌های اینترنتی اخیر از دست داده است. یعنی از هر سه‌نفر، یک‌نفر کار خود را از دست داده یا احتمال می‌دهد به‌زودی از دست دهد.

در ادامه این گزارش آمده است: افراد با سابقه کاری کمتر از 2 سال بیشتر از سایر گروه‌ها و افراد با سابقه کاری کمتر از 2 سال 5/1برابر بیشتر از افراد با سابقه کاری بالاتر از 10 سال تعدیل شده‌اند. در جریان تعدیل نیرو به دلیل محدودیت‌های اینترنتی، افراد با سابقه کاری بیشتر از 5 سال، از امنیت شغلی بالاتری برخوردار بوده‌ و کمتر از سایر گروه‌ها تعدیل شده‌اند.

گزارش هم میهن می‌گوید: پاسخ شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی دوهزارنفره نشان می‌دهد، در بررسی وضعیت تعدیل‌نیرو به‌تفکیک بازه‌سنی، محدودیت‌های اینترنتی اخیر به موقعیت شغلی جوانان(افراد 20 تا 30سال) آسیب بیشتری زده است. افراد 20 تا 30سال، حدودا سه‌برابر (7/2) بیشتر از افراد بالای 50سال، در اثر محدودیت‌های اینترنتی تعدیل شده‌اند و افرادی که در سنین بالاتر قرار دارند، محدودیت‌های اینترنتی اخیر، تاثیر کمتری بر تعدیل آنها داشته است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندی ها

خواندنی ها