​سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس: پارلمان اروپا کاره‌ای نیست
کد خبر: 583730
۱۴۰۱/۰۹/۰۱ ۱۶:۴۴:۰۹

​سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس: پارلمان اروپا کاره‌ای نیست

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دو سال گذشته تماسی بین مجلس ایران و پارلمان اروپا وجود نداشته است.

ابوالفضل عمویی به اظهارات اخیر رییس پارلمان اروپا درباره قطع ارتباطات و گفت‌وگوهای مستقیم میان پارلمان اروپا و جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان داد.

به گزارش ایسنا، عمویی در واکنش به این اظهارات گفت:

*اقدام پارلمان اروپا در تعلیق تماس مستقیم با مجلس شورای اسلامی فرار رو به جلو است چرا که در واقع در دو سال گذشته تماس مستقیمی بین مجلس ایران و پارلمان اروپا وجود نداشته است.

*آن‌ها سال گذشته درخواستی برای بازدید از ایران داشتند اما به دلیل صدور قطعنامه‌هایی که جنبه مداخله گرایانه داشت و بر اساس اطلاعات فیک نیوز نوشته شده بود، برای انجام سفر با ملاحظه برخورد شد و مورد موافقت قرار نگرفت.

*موضع اخیر پارلمان اروپا و رییس آن تحت تاثیر گروه‌های مخالف ایران و ضدایرانی‌ها مطرح شده است. تاثیرپذیری پارلمان اروپا از این گروه‌های معارض، آن‌ها را به دامن تحلیل غلط و براساس اطلاعات غلط می کشاند پس اصلا جایی برای تعامل با افرادی وجود ندارد که مبتنی بر این اخبار غلط تصمیم گرفته و قطعنامه صادر می‌کنند.

*پارلمان اروپا در تعیین سیاست خارجی کشورهای اروپایی اثربخشی مهمی ندارد لذا بیش از اینکه تاثیر واقعی برای این ماجرا دیده باشیم آن را نواختن بر طبق توخالی می‌دانیم.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 3 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی