نیروگاه‌های نزدیک شهرها از سوخت مازوت استفاده می‌کنند
کد خبر: 583640
۱۴۰۱/۰۹/۰۱ ۰۹:۵۶:۱۱

آصفری، نماینده مجلس:

نیروگاه‌های نزدیک شهرها از سوخت مازوت استفاده می‌کنند

محمدحسن آصفری گفت: در قانون صراحتا آمده که باید سوخت نیروگاه‌ها استاندارد شود اما نیروگاه‌های ما در نزدیکی شهرها از سوخت مازوت استفاده می‌کنند و قانون را دور می‌زنند.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: استفاده از سوخت های غیر استاندارد در کارخانه ها و نیروگاه ها، تردد خودروهای فرسوده و فعالیت معادن در شهرها از یک سو و کوتاهی دولتمردان در اجرای قوانین زیست محیطی از سوی دیگر دست به دست هم داده تا سالانه معضل آلودگی هوا تشدید شود.

به گزارش ایسنا، محمدحسن آصفری تصریح کرد: در قانون صراحتا آمده که باید سوخت نیروگاه ها استاندارد شود اما نیروگاه های ما در نزدیکی شهرها از سوخت مازوت استفاده می کنند و قانون را دور می زنند. دیگر از مردم چه توقعی در حوزه مسائل زیست محیطی می توان داشت.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی، در ادامه اظهار کرد: ما برای کنترل آلودگی هوا کمبود قانون نداریم، مشکل اصلی در حوزه اجرا است. زمانی که خود دولتمردان ما قانون را رعایت نمی کنند از مردم توقع نمی رود که قانون را در حوزه مسائل زیست محیطی رعایت کنند.

آصفری در پایان عنوان کرد: دولت باید حامی و مجری صحیح قانون باشد اما متاسفانه تمام دولت ها در طول سالیان سال در حوزه مسائل زیست محیطی کوتاه آمده اند. این نگاه سبب شده تا آلودگی هوا در شهرهای ما پابرجا مانده و سال به سال در فصل سرد تشدید شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 1 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی