بیش از ۹ هزار خودروی امدادی کم داریم
کد خبر: 583512
۱۴۰۱/۰۸/۳۰ ۱۳:۲۴:۴۶

مهدی ولی‌پور، رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر:

بیش از ۹ هزار خودروی امدادی کم داریم

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از کمبود بیش از ۹۰۰۰ دستگاه انواع خودروی امدادی برای تکمیل لجستیک زمینی این سازمان خبر داد.

مهدی ولی‌پور درباره وضعیت ناوگان زمینی امداد و نجات گفت: در حال حاضر حدود ۴۲۰۰ خودروی امدادی سبک، نیمه سنگین و سنگین شامل آمبولانس، خودروی نجات، تریلر، کامیون، کامیونت، موتورسیکلت، اتوبوس آمبولانس و ... برای ارائه خدمات امدادی در جمعیت هلال‌احمر وجود دارد. این در حالی است که از بین این تعداد خودرو، بیش از ۱۶۰۰ دستگاه خودرو مستهلک و فرسوده است و برای استفاده در عملیات امداد و نجات در حوادث و سوانح مناسب نیست. 

به گزارش ایسنا، ولی‌پور با اشاره به این که تعداد خودروهای امدادی کشور، پایین‌تر از استانداردهای مورد نیاز است، افزود: طبق استاندادرها باید ۱۱ هزار و ۵۵۵ خودروی امدادی برای ارائه خدمات امداد و نجات در اختیار این سازمان باشد. با این حساب بیش از ۹ هزار دستگاه خودروی امدادی در کشور کمبود داریم.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشورمان ادامه داد: برای برطرف شدن این کمبود و با در نظر گرفتن نوسانات موجود، در برهه کنونی به بیش ۱۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبارات نیاز است که تامین آن حمایت دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی را می‌طلبد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی