مدیران قاصر در زمینه مقابله با آلودگی هوا به دستگاه قضا معرفی می‌شوند
کد خبر: 583473
۱۴۰۱/۰۸/۳۰ ۱۰:۴۶:۱۲

سمیه رفیعی، نماینده مجلس:

مدیران قاصر در زمینه مقابله با آلودگی هوا به دستگاه قضا معرفی می‌شوند

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی از معرفی مدیران قاصر در زمینه مقابله با آلودگی هوا به دستگاه قضا خبر داد.

سمیه رفیعی، نماینده مجلس درباره موضوع آلودگی هوا و دلایل اجرایی نشدن قانون هوای پاک اظهار داشت: دستگاه‌های زیادی در جهت اجرای این قانون وظیفه و تکلیف دارند ولی متأسفانه این مساله به درستی محقق نشده است.

به گزارش مهر، وی افزود: سازمان محیط زیست بر اساس بررسی‌هایی که انجام گرفته ۶۰ تکلیف در این راستا داشته که کمتر از ده درصد آن محقق شده است و این در حالی بوده که فرماندهی اجرای این قانون را بر عهده داشته است.

این نماینده مجلس ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه نیز تعهدات سازمانی خود را انجام نداده که البته امسال شرایط بهتر شده است. مسائل به نظرم حل شدنی است به شرطی که اراده کافی در این راستا وجود داشته باشد.

وی گفت: هفته آینده برخی از مدیران را در مجلس جهت ارائه پاسخ می‌خواهیم و حتی یک معاون در این زمینه مسئولیت داشته را به عنوان کسی که ترک فعل انجام داده معرفی کرده ایم.

رفیعی از معرفی مدیران قاصر به دستگاه قضا خبر داد و گفت: ۴۰۰ هزار خودروی فرسوده سالانه باید از چرخه حمل و نقل خارج شوند، در حالی که از زمان اجرای قانون هوای پاک ۶،۷ هزار مورد بوده است این در حالی است که ۱۷ میلیون خودروی فرسوده در کشور داریم.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی