درباره محل اعتراضات یکبار بحث و تصویب شد؛ اما دستگاه‌های خارج از دولت ایراد گرفتند
کد خبر: 583259
۱۴۰۱/۰۸/۲۹ ۰۹:۵۸:۰۹

احمد وحیدی، وزیر کشور:

درباره محل اعتراضات یکبار بحث و تصویب شد؛ اما دستگاه‌های خارج از دولت ایراد گرفتند

وزیر کشور گفت: انتخاب محلی برای برگزاری تجمعات قبلاً یک بار بحث و تصویب شده است، اما به دلایلی که دستگاه‌های خارج از دولت یک اشکالاتی گرفتند، باید مجدداً بررسی شود.

احمد وحیدی، وزیر کشور درباره این‌که با شکل‌گیری اعتراضات در کشور بار دیگر بحث اختصاص محلی برای برگزاری تجمعات مطرح و گفته شد وزارت کشور متولی این امر است و در حال رسیدگی به این موضوع است این بررسی‌ها در چه مرحله‌ای قرار دارد، گفت: این موضوع ۲ مسئله دارد؛  نخست اصل مساله کسانی به هر حال به یک موضوعی اعتراض دارند، مسئله دیگر اینکه در یک مکان خاص باشد.

به گزارش ایلنا، بخش هایی از گفت و گوی وحیدی را در ادامه می خوانید:

*با اصل اعتراضات ما مشکلی نداریم، در چارچوب قانون افرادی که اعتراض دارند، می‌توانند مجوز بگیرند و مشخص باشد طول آن چه مدتی است که می‌خواهند اعتراض خودشان را انجام دهند.

*کسانی هم که می‌خواهند متولی اعتراضات باشند  باید آن را در چارچوب خود کنترل کنند و این مانعی ندارد. البته باید در یک شرایطی که به هر حال شرایط بهتری باشد این کار انجام شود در اینصورت ما هم مشکلی نداریم.

*درباره انتخاب محل قبلاً یک بار بحث و تصویب شده است، اما به دلایلی دستگاه‌های خارج از دولت یک اشکالاتی گرفتند که باید مجدداً بررسی شود.

*احزابی برای برگزاری تجمع درخواست دادند و جلسه با آنها برگزار شد اما آنها غالباً مجمع‌ خودشان را برگزار نکرده بودند و هنگامی که مجمع برگزار نکنند قانونی بودن کار خودشان زیر سوال می‌رود.

*موضوع بیشتر به خودشان بازمی‌گردد که آن مجامع را به موقع تشکیل دهند و سلسله کارهایی که باید اتفاق بیفتد، در واقع طبق قانون باشد

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 1 رای موافق و 2 رای مخالف

  • ناشناس ارسالی در
    یکشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱

    کسانی که اینها تایید بکنند و حرفه ای مشخص و مصوب بزنند
    این یعنی آزادی اعتراض

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی