در ناآرامی های اخیر تمام جبهه کفر در برابر جمهوری اسلامی صف آرایی کردند
کد خبر: 582591
۱۴۰۱/۰۸/۲۴ ۱۹:۴۶:۲۶

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:

در ناآرامی های اخیر تمام جبهه کفر در برابر جمهوری اسلامی صف آرایی کردند

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در ناآرامی های اخیر تمام جبهه کفر از جمله کشورهای استعمارگر و گروهک‌های ضدانقلاب در برابر تمامیت اسلام و جمهوری اسلامی صف آرایی کردند که حضور پرشور مردم در راهپیمایی 13 آبان امسال خط بطلانی بر برنامه ها و نقشه های آنان بود.

جلسه شورای مدیران دبیرخانه این شورا، روز یکشنبه 23 آبان ماه 1401 با حضور سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و جمعی از مدیران برگزار شد.

​به گزارش فارس، به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت:

*در ناآرامی های اخیر تمام جبهه کفر از جمله کشورهای استعمارگر و گروهک‌های ضدانقلاب در برابر تمامیت اسلام و جمهوری اسلامی صف آرایی کردند که حضور پرشور مردم در راهپیمایی 13 آبان امسال خط بطلانی بر برنامه ها و نقشه های آنان بود. آمریکایی ها، انگلیسی ها، فرانسوی ها، آلمانی ها، منافقین، سلطنت طلبان، کومله و دیگر پیوستار آنان، همگی وارد میدان شده و تمام تلاش شان را کردند. مستنداتی وجود دارد که اعضای این جبهه از چندماه قبل درحال تدارک برای شکل‌گیری این شبکه ناآرامی در ایران بودند. حضور پرشور مردم در راهپیمایی 13 آّبان در نقاط مختلف ارزش و عظمت انقلاب اسلامی را نشان داد.

*امروز ما نیازمند جهاد تبیین نسبت به جنگ چندجانبه فرهنگی و شناختی علیه جمهوری اسلامی هستیم. باید کاری کنیم تا مردم شریف و نسل جوان ما، با ابزارها، تکنیک‌ها و مولفه های این جنگ نرم را خوب بشناسند و اگر چنین شود در مقابل حملات دشمن آسیب پذیر نخواهند بود. ما در جنگ نظامی قدرت بازدارندگی پیدا کردیم، در جنگ اقتصادی نیز توان اقتصادی جمهوری اسلامی بالا رفته است. در دوره کرونا در اروپا و آمریکا شاهد بحران غارت شدن فروشگاه‌ها و کمبود اجناس بودیم که درمقابل ما با سیاستگذاری درست و هوشیاری رهبر حکیم انقلاب در حمایت از تولید کالاهای راهبردی چنین اتفاقی در ایران رخ نداد. اما در حوزه فرهنگی نیازمند باز طراحی‌های جدیدی هستیم که ناظر بر جنگ شناختی و جنگ نرم دشمن باشد. هوشیاری و آگاهی مردم عامل اصلی بازدارندگی در حوزه جنگ شناختی است.

*امروزه منابع اثرگذاری فرهنگ، فرامحلی و جهانی شده است. فضای مجازی، تلویزیون های ماهواره‌ای، تولیدات مربوط به سبک زندگی، بازی‌ها، موسیقی، سینما و تئاتر عوامل بیرونی و اثرگذار بزرگی پیدا کرده که کار فرهنگی را پیچیده می‌کند.   

*آموزش و پرورش 15 میلیون نفر دانش آموز دارد. در کنار آن ما 7 میلیون نفر گروه سنی آغاز تولد تا 6 سالگی را داریم. امروز تربیت 22 میلیون نفر موضوع کار آموزش و پرورش است که اگر خانواده این جمعیت را نیز در نظر بگیریم می‌توان گفت که تقریبا کل جمعیت ایران در تعامل با آموزش و پرورش هستند. پس لازم است ظرفیت‌های آموزش و پرورش افزایش پیدا کرده و این دستگاه قدرتمند عمل کند. امروزه اگر می‌خواهیم کاری در حوزه فرهنگ انجام دهیم باید به حوزه آموزش و پرورش توجه کنیم .

*باید در این حوزه با تمام توان عمل کرد و در این مورد نباید کار را ناقص انجام داد. یکی دیگر از حوزه‌های مهمی که در فرهنگ ملی تاثیرگذار است، حوزه قرآن کریم است. در این حوزه کارهای ارزشمند زیادی انجام شده اما همچنان نیازمند تلاش بیشتر در این حوزه هستیم چراکه سرمایه ایمان در افزایش امید به زندگی و امید به آینده نقش بسزایی دارد و به نوعی زندگی سالم و صالح در پیوند با سرمایه ‌ایمان شکل می‌گیرد. مقام معظم رهبری در این حوزه مطالبه 10 میلیون حافظ قرآن را داشتند، به این علت که حفظ قرآن باعث اصلاح رفتار و تحت تربیت الهی قرارگرفتن فرد را به دنبال دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 1 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی