از حضور «امید» در ایران چه خبر؟
کد خبر: 582328
۱۴۰۱/۰۸/۲۳ ۱۰:۱۶:۰۴

از حضور «امید» در ایران چه خبر؟

رئیس اداره محیط زیست فریدونکنار با اشاره به اینکه «امید» تک درنای سیبری 120 روز مهمان ایران است، گفت: وضعیت این گونه 24 ساعته از طریق دوربین‌های مدار بسته و پایش محیط‌بانان در حال انجام است.

یاسر سالار رئیس اداره محیط زیست فریدونکنار درباره وضعیت «امید» تک درنای سیبری اظهارداشت: امسال امید دو روز زودتر از سال گذشته یعنی ۵ آبان از سیبری به ایران آمد و در حال حاضر در محدوده اوجاکله تالاب فریدونکار تردد دارد و مستقر است.

به گزارش مهر، وی افزود: محیط‌بانان در محدوده اوجاکله تالاب فریدونکار به صورت شیفتی رصد این گونه را برعهده دارند و بر اساس بررسی‌هایی که بر اساس تجارب گذشته انجام گرفته «امید» حدود ۴ ماه به عبارتی ۱۲۰ روز مهمان ایران است و از نیمه اسفند مهاجرت ۵ هزار کیلومتری به سیبری خواهد داشت.

رئیس اداره محیط زیست فریدونکار ادامه داد: امید زمستان گردی خود را در ایران خواهد داشت و تغذیه آن از بقایای کشاورزی و به عبارتی از باقی مانده شالی ها است.

سالار با اشاره به اینکه اکنون رصد این گونه از درنا با دوربین‌های مدار بسته و از طریق پایش میدانی و ۲۴ ساعته محیط بانان در اوجاکله در حال انجام است، گفت: تک درنای سیبری ۱۵ سال است که مداوم به غیر از سال ۸۶ هزاران کیلومتر سفر می‌کند تا زمستان گردی خود را در ایران داشته باشد.

وی در پایان گفت: سن دقیق این تک درنای سیبری مشخص نیست ولی بر اساس ارزیابی‌ها حدود ۲۰ است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی