سرویس مدارس در تهران امسال چقدر گران شد؟
کد خبر: 575229
۱۴۰۱/۰۷/۰۱ ۱۱:۳۲:۳۹

سرویس مدارس در تهران امسال چقدر گران شد؟

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران در مورد نرخ سرویس مدارس توضیحاتی ارائه کرد.

جعفر تشکری هاشمی، رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران در مورد وضعیت نحوه تصویب نرخ کرایه سرویس مدارس گفت: هر ساله نرخ کرایه سرویس مدارس در شورای شهر مصوب می شود و برای سالجاری نیز پیش بینی شده به طور متوسط ۲۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته باشیم اما از آنجایی که در برخی موارد در سال گذشته افزایشی وجود نداشته، مشکلات خاصی در برخی مسیرها وجود دارد و برای سال جاری اجازه داده شد تا سرویس مدارس متوسط ۲۵ درصد و حداکثر تا ۳۵ درصد افزایش نرخ داشته باشند.

به گزارش ایسنا، بخش هایی از گفت و گوی تشکری هاشمی را در ادامه می خوانید:

*قاعدتا برای ایجاد تناسب باید در برخی مسیرها،نرخ کرایه سرویس مدرسه ۲۰ درصد و کمتر رشد کند تا در برخی مسیرهای دارای مشکلات خاص رشد کرایه با رعایت سقف ۲۵ درصد، تا ۳۵ درصد رشد کندتا معدل به ۲۵ درصد افزایش برسد.

*همانطور که هزینه خانوار از جمله خواربار ، بیمه، نرخ سوخت و... در طول سالهای کرونا افزایش قیمت داشته و این هزینه نیز چه مسافر داشته باشند و چه نداشته باشند به مالک خودرو تحمیل شده است، بنابراین بر مبنای افزایش سال به سال نرخ کرایه را مشخص کردیم پس اگر در سالهای کرونایی، مدارس تعطیل بودند، اما هزینه ها برای راننده افزایش داشته است و امسال برمبنای سال ۱۴۰۰ ، رشد ۲۵ درصدی اعمال شده و همشهریان باید بدانند که سال ۱۴۰۰ مبنای رشد ۲۵ درصدی نرخ کرایه سرویس مدارس است.

*برابر مصوبه وزارت کشور ، کمیسیونی در آموزش و پرورش تشکیل شده که پلیس راهور، انجمن اولیا و مربیان، شهرداری و... در آن حضور دارند و طبق ماده ۱۸ این کمیسیون تشخیص داده شده که این کمیسیون به چه نحوی سرویس ها را ساماندهی کنند و من در جدولی که توسط این کارگروه تدوین شده، به صورت ۵ کیلومتر-۵ کیلومتر مبالغ رند شده و به خانوارها رسما اعلام شده است.

*نرخ گذاری از وظایف شورای شهر است و طبق ماده ۱۸ این کمیسیون نمی‌توانند خارج از مصوبه مبلغی از خانوارها دریافت کنند و شورا نظارت کلان خود را خواهد داشت؛ اما دقت داشته باشید که برای سرویس هایی که ظرفیت بیشتر ۴ نفر دارند همچون ون، مینی بوس و حتی اتوبوس باید  یک نفر همراه در سرویس مدرسه حضور داشته باشند و همچنین مقرر شده که نماینده شرکت خدمات دهنده سرویس مدارس در مدارس حاضر باشند که به طور طبیعی به هزینه کرایه اضافه می شود و بنابراین فقط صرف کرایه  سرویس خودرویی نیست.

*والدین میتوانند گلایه یا شکایت خودرا در کمیسیون مربوطه سرویس مدرسه ثبت کرده و میتوانند در صوت بروز تخلف مسئله را از طریق تماس با ۱۸۸۸ به اطلاع شورا و مدیران شهری برسانند.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی