آغاز گشت‌های ویژه پلیس برای جلوگیری از جرایم خشن
کد خبر: 573522
۱۴۰۱/۰۶/۲۰ ۰۹:۴۰:۵۸

سردار رحیمی، رئیس پلیس پایتخت خبر داد:

آغاز گشت‌های ویژه پلیس برای جلوگیری از جرایم خشن

رئیس پلیس پایتخت از فعالیت‌های گشت‌های ویژه پلیس برای جلوگیری از جرم‌های خشن و دستگیری مجرمان خبر داد.

سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت روز یکشنبه در مراسم آغاز فعالیت گشت‌های ویژه انتظامی گفت: بنا به دستور فرماندهی فراجا این طرح در تهران و در سراسر کشور آغاز شد.

به گزارش ایرنا، وی با بیان اینکه این طرح در هفت محور اجرایی و عملیاتی می شود گفت: بعد از یک ماه برنامه ریزی، آموزش، تمرین و کار منسجم با هدف برخورد با مجرمین جرایم خشن، زورگیران و کسانی که در شهر گستاخی می کنند این گشت ها شروع به فعالیت می کند.

رحیمی ادامه داد: این  گشت‌ها در قالب ۲۱۰ واحد در تهران متشکل از همکاران یگان ویژه و یگان امداد در ۲۱۰ مسیر اصلی و بزرگراهی پایتخت تکمیل‌کننده پلیس پیشگیری خواهد بود همچنین ده‌ها گشت و کمک در مسیرهای فرعی نیز فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: در مناطق آلوده همچون شوش و مولوی علاوه بر راه اندازی ایستگاه پلیس با بیش از ۳۰۰ پلیس نسبت به جمع آوری معتادان اقدام می‌شود.

رحیمی راه اندازی گشت‌های عملیاتی واکنش سریع پلیس و تیم‌های موتوری از دیگر اقداماتی است که در این طرح اقدام شده و از ظرفیت نگهبانان محله و شرکت‌های انتظام برای مبارزه با سارقان و مجرمان استفاده خواهد شد.

رئیس پلیس پایتخت خاطرنشان کرد: در شهرک‌های اقماری نیز از ظرفیت نگهبانان مح1له برای ارتقای سطح امنیت شهروندان استفاده می‌شود همچنین مبارزه با موتورسواران قانون گریز از دیگر اقدامات گشت‌های ویژه انتظامی است.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی