زائرین اربعین حسینی بدون ثبت نام در سامانه «سماح» به مرزها مراجعه نکنند
کد خبر: 571940
۱۴۰۱/۰۶/۱۰ ۱۴:۰۸:۰۸

صحبت الله رحمانی، رییس کمیته اعزام ستاد اربعین حسینی:

زائرین اربعین حسینی بدون ثبت نام در سامانه «سماح» به مرزها مراجعه نکنند

رییس کمیته اعزام ستاد اربعین حسینی، گفت: از زائرین اربعین حسینی می خواهیم بدون ثبت نام در سامانه «سماح» به مرزها مراجعه نکنند.

رییس کمیته اعزام ستاد اربعین حسینی، گفت: از زائرین اربعین حسینی می خواهیم بدون ثبت نام در سامانه «سماح» به مرزها مراجعه نکنند .

به گزارش ایسنا حجت الاسلام و المسلمین صحبت الله رحمانی با بیان اینکه  رفت و آمد زائران از مرزها به صورت روان در جریان است، افزود: در حال حاضر در مرز مهران هستیم و در روزهای آینده نیز از مرزهای چذابه و شلمچه بازدید می کنیم.

 وی در پاسخ به این سوال که چه تدابیری اندیشیده شده تا شاهد ازدحام  جمعیت در مرز مهران در استان ایلام نباشیم و برخی مشکلات سال های گذشته در این زمینه تکرار نشود، خاطرنشان کرد: ستاد مرکزی اربعین و ستاد اربعین استان ایلام تدابیر خوبی در این زمینه اندیشیده‌اند. جایگاه ها، توقفگاه ها و سایه بان هایی برای استراحت زائران ایجاد شده و ما تمام تلاشمان این است که رفت آمد زوار آسان و روان باشد.

رحمانی با بیان اینکه شهر مهران و  پایانه مرزی  مهران رنگ و بوی اربعین گرفته است، تاکید کرد: توصیه ما به مردم این است که سفرشان را مدیریت کنند، مدت زمان سفرشان را کوتاه کنند و اگر امکان دارد تا قبل از فرارسیدن روز اربعین به کشور بازگردند تا ما شاهد ازدحام جمعیت در روز اربعین نباشیم‌.

 وی که با یک شبکه رادیویی صحبت می‌کرد، با ارائه توضیحاتی در مورد تمهیدات در نظر گرفته شده برای حمل و نقل زائران در  بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: از زائرین اربعین حسینی می خواهیم که بدون ثبت نام در سامانه «سماح» به مرزها مراجعه نکنند. مناسب است که زائران به خاطر موضوع بیمه، مسائل رفاهی خودشان همچنین مسائل داخلی عراق حتما در سامانه سماح ثبت نام کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 2 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی