کد خبر: 567400

روند تدریجی افزایش دمای تهران تا دوشنبه

مدیرکل هواشناسی استان تهران از افزایش تدریجی دمای هوای تهران از امروز تا دوشنبه و خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا خبر داد.

مجتبی جلالی مدیرکل هواشناسی استان تهران اظهار کرد: با فعالیت سامانه بارشی، وضعیت جوی استان تهران با آسمان کمی ابری در ساعات بعداز ظهر تا شب قسمتی ابری تا نیمه ابری با رگبار پراکنده پیش‌بینی می‌شود. 

به گزارش فارس، وی گفت: در مناطق شمالی و ارتفاعات در بعضی ساعات رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد با احتمال بارش تگرگ مورد انتظار است. 

مدیرکل هواشناسی استان تهران با بیان اینکه طی روزهای آینده نواحی غربی، جنوبی و مرکزی استان گاهی وزش باد شدید با احتمال گردوخاک و کاهش کیفیت هوا به خصوص در ساعات عصر و شب مورد انتظار است، افزود: باتوجه به احتمال شکستن درختان فرسوده و سقوط اجسام، توصیه می‌شود از تردد در کنار ساختمان‌ها و سازه‌های نیمه‌کاره و پرواز با گلایدر خودداری کرده و کودکان، سالمندان و افراد دارای بیماری تنفسی در فضای باز قرار نگیرند.

جلالی در پایان با بیان اینکه دمای هوای امروز ۳۷ درجه سانتیگراد است، تصریح کرد: برای امروز تا دوشنبه روند تدریجی افزایش دما در استان تهران پیش بینی می‌شود و روز دوشنبه دمای هوا به ۳۹ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی