کد خبر: 556522

در نخستین جلسه قرارگاه ایمنی تهران چه گذشت؟

نخستین جلسه قرارگاه ایمنی شهر تهران با حضور شهردار پایتخت و نمایندگان دستگاه‌های مسوول در حوزه ایمنی برگزار شد.

اولین جلسه قرارگاه ایمنی شهر تهران با حضور شهردار تهران و نمایندگان دستگاه‎‌‌های مسئول در حوزه ایمنی پایتخت برگزار شد.

​به گزارش فارس، شهردار تهران در جلسه قرارگاه ایمنی اظهارداشت: وضوع ایمنی پایه و اساس است و از هر جهتی که به آن نگاه می شود. نقش شهرداری به اندازه ای گسترده و کلان است که همگی ما باید با مسئولیت پذیری بالا وظیفه خود را به نحو احسن انجام دهیم.

وی افزود: موضوع قرارگاه ایمنی با توجه به شرایط و حادثه پیش آماده در آبادان حساسیت ویژه پیدا کرده است و باید به این نکته اشاره کرد متاسفانه هر از چند گاهی حوادثی رخ می دهد که ما را از غفلت در حوزه ایمنی خارج می کند.

زاکانی بیان داشت: ریزش ساختمان در آبادان حادثه تلخی بود که موجب تاسف و تاثر شد که در این حادثه بیش از ۴۰ نفر جان خود را از دست دادند و باید بدانیم حوادث در هر نقطه ای از کشور تلخ است و پیشگیری های لازم جهت جلوگیری از بروز آن باید انجام شود.

وی گفت: ساختمان ها و گودهای پر خطر و ناایمن، بافت ناپایدار شهری و حمل از جمله موضوعاتی است که در حوزه ایمنی باید مورد توجه قرار بگیرند. در این شرایط انتظار این است دست به دست هم داده شود و ما نیز موضوعات پیشگیرانه را نصب العین خود قرار دهیم.

زاکانی افزود: امیدواریم با برگزاری جلسات منظم قرارگاه ایمنی بتوانیم ناظر به اصلاح میراث موجود در حوزه ناایمنی گام برداریم.

در ادامه جلسه پیرامون موضوعاتی از جمله اسناد قانونی فرادست، ایجاد وحدت رویه، بهره گیری از فناوری های نوین، ارتقاء آگاهی عمومی، تهیه برنامه ارتقاء ایمنی کلانشهر تهران و کمیته های قرارگاه ایمنی گفت و گو و تبادل نظر شد.

کمیته خدمات شهری و ایمنی، کمیته ایمنی شهرسازی و معماری، کمیته هماهنگی ایمنی مناطق، کمیته ایمنی فنی عمرانی، کمیته ایمنی حمل و نقل و ترافیک، کمیته برنامه و بودجه ایمنی شهری، کمیته حقوقی و قضایی ایمنی شهری، کمیته مالی و اقتصادی ایمنی شهری و کمیته فرهنگ سازی ایمنی و مشارکت جامعه محور ۹ کمیته تشکیل شده در قرارگاه ایمنی شهر تهران است.

 گفتنی است، از جمله قرارگاه های تشکیل شده در این دوره از مدیریت شهری تهران پیش از قرارگاه ایمنی می توان به قرارگاه اجتماعی (با رویکرد رسیدگی به آسیب های اجتماعی پایتخت از جمله جمع آوری معتادان متجاهر، کودکان کار و پدیده زباله گردی)، قرارگاه مسکن (با رویکرد تامین مسکن استطاعت پذیر برای پایتخت نشینان) و قرارگاه حمل و نقل اشاره کرد.

دیدگاه تان را بنویسید