کد خبر: 555313

آخرین پیکر «متروپل» چه زمانی از زیرآوار خارج می شود

استاندار خوزستان گفت: جست و جو و آواربرداری تا پیدا شدن آخرین مفقودی و جانباخته حادثه متروپل ادامه دارد و در ۲۴ ساعته آینده تکلیف پیکر افراد زیر آوار مانده مشخص خواهد شد.

​صادق خلیلیان استاندار خوزستان اظهار کرد: چهار جبهه برای عملیات آوار برداری در متروپل در نظر گرفته شده که بخش اول آن پایان و بخش دوم نیز در حال پایان یافتن است.

به گزارش فارس، وی افزود: جست و جو و آواربرداری تا پیدا شدن آخرین مفقودی و جانباخته حادثه متروپل ادامه دارد و در ۲۴ ساعته آینده تکلیف پیکر افراد زیر آوار مانده مشخص خواهد شد.

خلیلیان عنوان کرد: پس از این مرحله وارد بخش سوم که تعیین تکلیف باقی مانده ساختمان است می‌شویم و پس از پیدا کردن اجساد احتمالی زیر آوار این بخش از کار به اتمام می‌رسد.

استاندار خوزستان با اشاره به نظر کارشناسان مبنی بر تخریب باقی‌مانده ساختمان متروپل بیان کرد: بر اساس نظر کارشناسان، این ساختمان مقاومت کافی را ندارد و باید وضعیت تخریب آن مشخص شود.

وی ادامه داد: دادستان برای افرادی که ٢٠ الی ٣٠ درصد این ساختمان را خریداری کرده بودند، سازوکاری مشخص کرده است همچنین کسانی که خانه‌های آنها در اطراف ساختمان متروپل بوده و امکان سکونت در آنها نیست پس از مراجعه به فرمانداری آبادان فضای دیگری برای سکونت در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

صادق خلیلیان تصریح کرد: برای پرداخت دیه حادثه دیدگان، جانباختگان و کارگران مشغول در این هلدینگ متروپل دفتری تحت نظر دادستان در منطقه آزاد اروند مشخص شده است و با توجه به توقیف اموال مالک توسط دادستانی همه اموال جهت پرداخت خسارت محفوظ باقی می‌ماند.

وی بیان کرد: ١٣ نفر در این رابطه دستگیر شده که شامل برخی از مقامات شهری فعلی و اسبق دستگیر بوده که رسیدگی به کار آنها در حال انجام است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی