کد خبر: 554647

بخش‌های تخریب‌شده متروپل طی72 ساعت آینده تخلیه می‌شود

معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: آواربرداری از «متروپل» به روش مهندسی انجام شد و تا ۷۲ ساعت آینده آوار بخش تخریب‌شده متروپل تخلیه خواهد شد.

مهدی جمالی نژاد معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در جمع خبرنگاران ظهار کرد: از روز نخست وقوع حادثه متروپل، عملیات آواربرداری با اولویت نجات جان افراد زنده شروع به کار شد.

​به گزارش فارس، وی ادامه داد: با توجه به شرایط محیط و خطر ریزش آوار و حفظ امنیت جانی ابتدا تا شعاع ۱۰۰ متر تخلیه مکان های مسکونی و تجاری آغاز شد و همزمان تجهیزات مورد نیاز در محل مستقر شد.

معاون وزیر کشور گفت: بهترین گروه‌های امداد و نجات استانی و کشوری شامل اورژانس، هلال احمر و آتش نشانی های شهرهای مختلف کشور در محل مستقر شدند و عملیات امداد و نجات با اولویت نخست نجات جان هم میهنان زنده و جستجوی اجساد و بعد آواربرداری انجام شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر اقدامات لازم در محل ساختمان متروپل بر اساس مدل مهندسی و کارشناسی انجام می‌شود. 

جمالی نژاد افزود: با توجه به محدودیت مکانی و خطرات احتمالی  که در محل وجود دارد، خوشبختانه عملیات به‌طور مستمر و بدون توقف و به صورت ۲۴ساعته تا امروز در حال انجام بوده است.

رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: خوشبختانه تاکنون هیچگونه اتفاق و حادثه ای برای تیم امدادگران نداشته‌ایم.

وی تاکید کرد: عملیات آواربرداری توسط تیم حرفه ای سازه با تجهیزات تخصصی کامل از جمله سه دستگاه دوربین لرزه نگار تخصصی مورد پایش ۲۴ساعته می باشد.

جمالی‌نژاد گفت: همچنین عملیات امداد و نجات هم توسط افراد خبره و متخصص این حوزه انجام می‌شود و تجهیزات مورد نیاز و اکیپ‌های امدادرسان نیز در محل مستقر هستند.

وی افزود: در حال حاضر در محل حادثه محدودیت هایی از نظر خطر و ریزش سازه ها وجود دارد که اگر نبود کار کارشناسی و پیچیدگی های سازه ای موجود، آواربرداری با سرعت بیشتر انجام می شد. 

جمالی‌نژاد گفت: در بخش اول که سازه‌ها ریزش و فروریخته و درحال آواربرداری است تا چند روز آینده(۷۲ساعت) نخاله ها جمع آوری می‌شود. 

وی یادآور شد: در بخش دوم که مربوط به سازه سرپا است، اما احتمال ریزش وجود دارد  با هدف گذاری های انجام شده عملیات مربوط به آن هم ظرف چند روز آینده آغاز خواهد شد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی