کد خبر: 554057

عملیات جست و جوی زیر آوارماندگان متروپل امشب پایان می‌یابد + فیلم

رئیس ستاد مدیریت بحران وزارت کشور گفت : عملیات جست و جوی زیر آوارماندگان متروپل تا آخر وقت امروز پایان می پذیرد.

نامی ، رئیس ستاد مدیریت بحران وزارت کشور گفت: با توجه به حساسیت نشان ندادن دستگاه ها و سگ های زنده یاب احتمال می رود که شمار حبس شدگان زیر آوار کم شده باشد، بنابراین عملیات جست و جوی زیر آوارماندگان متروپل آبادان تا آخر وقت امروز پایان می پذیرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، نامی گفت: این حادثه تا امروز (پنجم خرداد) ۱۸ فوتی و ۳۷ نفر زخمی داشته که ۳ تن از مصدومان در بیمارستان بستری هستند .

به گفته او بیشترین میزان مصدومان و فوتی ها از روز نخست حادثه تا دیروز از زیر آوار خارج شده اند و کاهش آمار مراجعه شهروندان از روز قبل تا کنون در خصوص احتمال محبوس شدن اعضای خانواده خود در زیر آوار بیانگر این مسئله است.

این مسئول گفت : با به پایان رسیدن عملیات جست و جوی افراد زیر آوار، روند آواربرداری شدت و سرعت بیشتری به خود خواهد گرفت.

رئیس ستاد مدیریت بحران وزارت کشور گفت: از آنجا که دستگاه های تخصصی موجود در محل حادثه، لرزش بخش میانی این ساختمان ۲ قلوی ریزش کرده را در دو روز گذشته نشان می دهد امکان هر لحظه ریزش آن وجود دارد.

او از بیمه شدن تمام ساختمان‌های شعاع ۱۵۰ متری متروپل آبادان و تخلیه ساختمان‌های مسکونی و تجاری در این محدوده خبر داد تا در صورت تخریب متروپل و ریزش آوار بر روی بنا‌های مجاور تلفات انسانی رخ ندهد.

آقای نامی گفت: پس از پایان روند تخریب ساختمان ۱۰ طبقه آبادان صاحبان املاک آن محدوده می‌توانند با مراجعه به بیمه خسارت تخریب ملک خود را دریافت کنند.


دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی