کد خبر: 553122

دارندگان پلاک‌های ترانزیتی، برای تعویض فراخوانده شدند

اجرای طرح یکسان‌سازی و تعویض پلاک‌های ترانزیت خودروهای سواری و ناوگان حمل‌ونقل عمومی اعم از باری و مسافربری از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی آغاز شد.

طرح یکسان‌سازی و تعویض پلاک‌های ترانزیت خودروهای سواری و ناوگان حمل‌ونقل عمومی از روز یکشنبه -یکم خرداد ماه ۱۴۰۱- لازم الاجرا است و بر اساس آن همه پلاک‌های ترانزیت پیشین شامل سری‌های E، D، B،A مشمول طرح یکسان سازی و تعویض شده‌اند. بنابراین ضروری است دارندگان این پلاک ها با در دست داشتن مدارک مورد نیاز و ارائه پلاک‌ قبلی نسبت به دریافت پلاک جدید اقدام کنند.

به گزارش ایرنا، به نقل از روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، پلاک‌های جدید بر اساس استانداردهای جهانی و با تأیید و هماهنگی سازمان‌ها و نهادهای بین المللی و داخلی مرتبط با حوزه ترانزیت (اعم از پایانه های مرزی و گمرکات) طراحی شده و در تمامی دفاتر و نمایندگی‌های کانون جهانگردی و اتومبیلرانی که به عنوان تنها مرجع رسمی صدور اسناد و مدارک بین المللی رانندگی و خودرو و با مجوز فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی در ایران (FIA) فعالیت می‌کند، قابل دریافت است.

مالکانی که تا پایان شهریور سال جاری مراجعه کنند از ۱۵ درصد تخفیف در صدور پلاک جدید برخوردار خواهند شد.

پلاک های قدیم پس از پایان سال ۲۰۲۲ میلادی منقضی شده و در خارج از کشور معتبر نخواهد بود. متقاضیان می‌توانند برای آگاهی از فهرست کامل نمایندگی‌های مجاز به سامانه کانون جهانگردی و اتومبیلرانی  مراجعه کنند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی