کد خبر: 549908

امام جمعه قزوین:

عید فطر، عید بازگشت به فطرت و رسیدن به کمال در انوار الهی است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: عید فطر ، عید بازگشت به فطرت و تولد دوباره مسلمانان و رسیدن انسان به کمال در انوار الهی است.

عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز عید سعید فطر و تبریک این عید فرخنده افزود: پس از یک ماه روزه داری اینک موعد جشن است جشنی که با تزکیه نفس و پیروزی عبادی همراه است.

به گزارش ایرنا، وی با اشاره به ضرورت رعایت تقوای الهی و تاثیر آن در زندگی انسانها اظهار داشت: بدست آوردن تقوا و حفظ آن هنر بزرگی است و مومنان با بهره گیری از این فضیلت اخلاقی می توانند مسیر سعادت را بپیمایند.

عابدینی، عید فطر را به معنی بازگشت به فطرت و تولد دوباره مسلمانان دانست و تصریح کرد: حفظ تقوا پس از ماه مبارک رمضان به منزله ادامه روزه داری از سوی مسلمانان است 

وی تاکید کرد: در روز عید فطر پرونده انسان‌هایی که در ماه پرفیض رمضان با روزه داری، اقامه نماز، تلاوت و قرائت قرآن مجید، مناجات و دعا به درگاه پروردگار استغاثه کرده‌اند تازه می‌شود.

خطیب عید فطر در قزوین اضافه کرد: عید فطر، موعد پرداخت پاداش عظیم الهی به روزه داران حقیقی است که توفیق بندگی در ماه ضیافت الهی را پیدا کرده اند.

وی با اشاره به اعتکاف جوانان و نوجوانان در ماه مبارک رمضان، تصریح کرد: امسال بیش از ۶۰۰ نفر در این مراسم شرکت داشتند. 

عابدینی با اشاره به برگزاری مراسم روز قدس نیز گفت: حضور حداکثری مردم در روز قدس رژیم صهیونیستی و حامیانش را متزلزل می‌کند.

خطیب نماز عید فطر در خصوص پرداخت زکات فطره نیز تاکید کرد که پرداخت فطریه علاوه بر برکات مادی، برکات معنوی فراوانی هم دارد  و فطریه ضامن سلامتی و موجب قبولی روزه ها است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به شکوه عظمت و اجتماع مردم در نماز عید فطر تقدیر کرد و افزود: مسوولان این شرایط را فراهم کردند به صورت متمرکز شاهد باشیم و عظمت مسلمین باید در این مراسم دیده می شود.

وی در پایان از مردم مومن و متعهد قزوین و مسوولان و نهادهایی که در برپایی مراسم ماه مبارک رمضان سهیم بودند ، قدردانی کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی