کد خبر: 548395

پیام وزیر بهداشت در پی حمله به مسجد مزارشریف و مدرسه عبدالرحیم شهید کابل

​وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فتنه انگیزی اخیر در کشتار شیعیان در مسجد سه‌دوکان مزارشریف و دانش آموزان مدرسه عبدالرحیم شهید کابل را محکوم کرد.

​وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فتنه انگیزی اخیر در کشتار شیعیان در مسجد سه‌دوکان مزارشریف و دانش آموزان مدرسه عبدالرحیم شهید کابل را محکوم کرد.

به گزارش ایلنا، متن کامل پیام بهرام عین‌اللهی به شرح زیر است: 

« بسم الله الرحمن الرحیم

استکبار جهانی و ایادی منطقه‌ای آن به بهانه‌های واهی اهتمام خود را برای ایجاد اختلاف و فتنه بین مسلمانان افغانستان به کار بسته و با خلق اتفاقاتی ناخوشایند، همچون ترور نمازگزاران مسجد مزارشریف و دانش آموزان مظلوم مدرسه عبدالرحیم شهید کابل، دلهای برادران و خواهران مسلمان را به ویژه در ماه مبارک رمضان آزرده خاطر نموده است. 

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اتفاقات تلخ اخیر علیه مسلمانان به ویژه شیعیان، ابراز تأسف نموده و فتنه انگیزی‌های عامدانه و هدفمند دشمنان را به شدت محکوم می نماید و آماده هرگونه کمک‌های انسان دوستانه بهداشتی درمانی به مردم کشور دوست و برادر افغانستان می‌باشد.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نوبه خود در چارچوب سیاست ‌های کلی نظام اسلامی، ارزش‌های دینی و کرامت انسانی و رسالت‌های سازمانی و انسان دوستانه خود افتخار دارد و نهایت تلاش خود را جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی برای اتباع افغانستانی به کار بسته و از زمان شروع کووید ۱۹، همانند اتباع ایرانی هیچگونه محدودیتی برای مراجعه و درمان این اتباع در مراکز درمانی سراسر ایران قائل نبوده است. به طوری که حجم قابل توجهی از این بیماران به طور رایگان یا حداقل هزینه، در مراکز درمانی و بیمارستان‌های کشور بستری و درمان شده‌اند و همه اتباع کشور افغانستان از برنامه ملی واکسیناسیون رایگان جمهوری اسلامی ایران علیه بیماری کووید ۱۹ بهره‌مند شده اند.»

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی