کد خبر: 547154

هواشناسی:

وزش باد شدید همراه گردوخاک در پایتخت

مدیرکل هواشناسی استان تهران ضمن اعلام هشدار سطح نارنجی از وزش باد شدید به‌ ویژه در نواحی جنوبی و مرکزی و رگبار و رعدوبرق و تگرگ در مناطق مستعد خبرداد.

مجتبی جلالی، مدیرکل هواشناسی استان تهران اظهار کرد: براساس پیش‌بینی‌های انجام شده و فعالیت متناوب سامانه بارشی برای امروز و فردا آسمان کمی ابری همراه با غبار رقیق و وزش باد شدید به‌ویژه در نواحی جنوبی و مرکزی همراه گردوخاک و در پاره‌ای از نقاط رگبار و رعدوبرق مورد انتظار است.

به گزارش فارس، وی گفت: از روز جمعه تا یکشنبه با تقویت ناپایداری، آسمان نیمه ابری گاهی با وزش باد شدید و خیلی شدید و رگبار و رعدوبرق و در مناطق مستعد بارش تگرگ مورد انتظار است.

مدیرکل هواشناسی استان تهران افزود: با توجه به وزش باد خیلی شدید و کاهش نسبی کیفیت هوا، احتمال شکستن درختان فرسوده و نهال‌ها، آسیب به سازه‌های موقت و خطر سقوط تابلوهای تبلیغاتی و اجسام وجود دارد.

جلالی با اعلام هشدار سطح نارنجی بیان کرد: توصیه می‌شود از سفرهای برون شهری، پرواز با گلایدر و هواپیماهای سبک و کوهنوردی پرهیز کرده و سازه‌های موقت را محکم و از تردد کنار سازه‌های نیمه تمام و کار بر روی سازه‌های مرتفع خودداری شود‌.

وی خاطر نشان کرد: از پنجشنبه شب تا یکشنبه شاهد ‌کاهش دما به ویژه در ارتفاعات خواهیم بود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی