کد خبر: 545590

رئیس پلیس آگاهی البرز خبر داد:

دستگیری زوج کلاهبردار قبل از خروج از کشور

رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: یک زوج که بیش از ۱۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده و قصد خروج از کشور را داشتند، توسط کارآگاهان پلیس آگاهی البرز شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ محمد نادربیگی اظهار کرد:: در پی ارجاع پرونده کلاهبرداری با روش خرید دام با چک جعلی در شهرستان طالقان به پلیس آگاهی استان، بررسی موضوع در دستورکار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری و پلیس آگاهی طالقان به صورت مشترک قرار گرفت.

به گزارش مهر، وی افزود: بررسی‌های اولیه حاکی از این بود که یک زوج با مراجعه به مال باخته و جلب اعتماد وی با چک بی محل اقدام به خرید ۲۸۲ رأس دام به ارزش بیش از ۱۰ میلیارد ریال کرده و متواری شده اند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز با اشاره به اینکه بلافاصله صاحب چک به پلیس آگاهی دعوت و مشخص شد که دسته چک این شخص در شهرستان آبیک مفقود و در دست کلاهبرداران افتاده، تصریح کرد: در ادامه کارآگاهان با اقدامات اطلاعاتی و بهره گیری از فنون پلیسی موفق به شناسایی هویت متهمان شده و با ردزنی مخفیگاه آنها متوجه شدند که نامبردگان با فروش دام‌هایی که کلاهبرداری کرده بودند با قیمت پایین‌تر، قصد گریختن به خارج از کشور را دارند.

سرهنگ نادربیگی اظهار داشت: بلافاصله با هماهنگی مقام قضائی کارآگاهان وارد عمل شده و در یک اقدام غافلگیرانه متهمان را در یکی از مناطق شهرستان آبیک استان قزوین دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

وی ادامه داد: متهمان که چاره‌ای جز بیان حقیقت در پیش روی نمی‌دیدند به انجام ۱۰ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری از طریق چک بی محل اعتراف کردند که پس از تکمیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز در پایان به شهروندان توصیه کرد در صورت فروش کالا به افراد ناشناس قبل از استعلام چک به هیچ وجه کالای خود را در اختیار آنها قرار ندهند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی