کد خبر: 531914

رفع تصرف بیش از 48 هکتار از اراضی بستر رودخانه ها در 9 ماه اخیر

مدیر امور منابع آب مشهد گفت: بازگشایی و رفع تصرف بیش از چهل وهشت هکتار از اراضی بستر مسیل ها و رودخانه ها طی نه ماه اول سال ١٤٠٠ در محدوده تحت پوشش امور منابع آب مشهد انجام شد.

محمد برزویی با اشاره به اینکه در راستای صیانت و حفاظت از منابع آبی و حفظ حقوق بیت المال اظهارکرد: رسیدگی به 90 پرونده مربوط به تخلفات مرتبط با تجاوز و تصرف اراضی حریم و بستر رودخانه های محدوده تحت پوشش امور منابع آب مشهد که شهرستان های مشهد، چناران، گلبهار، فریمان و طرقبه شاندیز را در بر می گیرد، انجام شد.

به گزارش برنا، وی افزود: به منظور جلوگیری از تعدی اشخاص به اراضی دولتی از جمله حدود بستر و حریم رودخانه ها همچنین پیشگیری و جلوگیری از خسارات جانی و مالی در هنگام بروز سیلاب های احتمالی این اقدامات با تلاش بی وقفه همکاران گروه حفاظت ومهندسی رودخانه های این امور و گروه‌های گشت و بازرسی انجام گرفت.

مدیر امور منابع آب مشهد اظهار کرد: این اقدامات پس از طی شدن مراحل قانونی و با اخذ دستور قضایی از دادستانی ها و همکاری نیروهای انتظامی باعث آزادسازی و رفع تصرف بیش از 48 هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه ها  و مسیل ها در مدت مذکور شده است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی