کد خبر: 531559

تشدید آلودگی هوای چهار شهر صنعتی

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ تشدید آلودگی هوای تهران و سه کلانشهر دیگر خبر داد.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ از پایداری و سکون نسبی هوا از دوشنبه( ۲۰ دی ماه) تا ظهر پنج‌شنبه ( ۲۳ دی ماه) خبر داد.

به گزارش ایسنا، افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا از مخاطرات این پدیده خواهد بود.

منطقه اثر این پدیده امروز (۲۰ دی ماه) شهرهای تهران، کرج، اراک و اصفهان و سه‌شنبه(۲۱ دی ماه) شهرهای تهران، کرج و اصفهان خواهد بود.

چهارشنبه و پنج‌شنبه( ۲۲ و ۲۳ دی ماه) نیز شهر اصفهان این شرایط را تجربه خواهد کرد.

اثرات این مخاطره در صورت عدم کنترل منابع آلاینده ثابت و متحرک افزایش آلودگی هوا تا حد ناسالم برای گروه‌های حساس و در مناطق پرتردد و صنعتی احتمال افزایش آلودگی هوا در حد ناسالم برای تمام گروه‌ها خواهد بود.

توصیه می‌شود در این شرایط از رفت وآمدهای غیر ضروری در سطح شهر به‌ویژه برای سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری پرهیز شود. پرهیز از فعالیت‌های فیزیکی و ورزشی در فضای باز و مدیریت مصرف سوخت‌های فسیلی و زمان فعالیت واحدهای صنعتی در سطح و حومه کلان‌شهرها نیز باید مد نظر قرار گیرد.

به گزارش ایسنا هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی