کد خبر: 531119

تسهیل تردد ایرانیان خارج از کشور به وطن اولویت‌ دولت سیزدهم و وزارت امور خارجه

وزیر امور خارجه در دیدار رهبران ادیان و مذاهب توحیدی و نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس، تسهیل تردد ایرانیان خارج از کشور به وطن را جزو اولویت‌های دولت سیزدهم و وزارت امور خارجه خواند.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بعدازظهر امروز (شنبه) با رهبران ادیان و مذاهب توحیدی و نیز نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی در محل وزارت امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش فارس، در این دیدار، وزیر امور خارجه ضمن تبریک سال نو میلادی، از همزیستی نمونه ادیان توحیدی در طول تاریخ در جغرافیای ایران به عنوان نمونه و مدلی منحصر به فرد از فرهنگ شمول‌گرای ایرانی و مقوم بخشی از هویت مردمان این مرز و بوم نام برد. 

امیرعبداللهیان با اشاره به قوانین و مقررات آمره در جمهوری اسلامی ایران در حمایت و صیانت از ادیان الهی و کرامت و حقوق پیروان آنان، بر ظرفیت عظیم اقلیت‌های دینی در داخل و خارج از کشور  تأکید کرد.

وزیر امور خارجه تسهیل ترددهای ایرانیان خارج از کشور به میهن خود را جزو اولویت‌های دولت سیزدهم و وزارت امور خارجه برشمرد و در این رابطه بر تعاملات روان همه هم میهنان خارج از ایران با سرزمین مادری خود، فارغ از کیش و آیین آنها، تأکید کرد.

امیرعبداللهیان تعامل با رهبران دینی و نمایندگان اقلیت‌ها در مجلس شورای اسلامی را جزو برنامه‌های وزارت امور خارجه خواند و از نمایندگان ادیان مختلف درخواست کرد در انجام وظایف و ماموریت‌های وزارت امور خارجه در پاسداشت منافع ایران و مردم بزرگ آن، دستگاه دیپلماسی را یاری کنند.

در این دیدار، رهبران دینی حاضر در جلسه و نیز نمایندگان مجلس شورای اسلامی با قدردانی از ابتکار وزارت امور خارجه در برگزاری این نشست مشترک، این اقدام را نوید بخش رویکرد تعاملی دولت سیزدهم خواندند.

رهبران دینی حاضر در این جلسه، با تاکید بر هویت ایرانی پیروان تمامی ادیان توحیدی در کشور، عشق به میهن و منافع ملی و تاریخ و فرهنگ را عامل مشترک همه ایرانیان دانستند.

نمایندگان اقلیت‌های عضو مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با حمایت همه جانبه از رویکرد تعاملی دولت در ابعاد مختلف، از سیاست‌های مدبرانه و عزتمدارانه دولت در مذاکرات وین تقدیر و اعلام حمایت کردند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی