کد خبر: 530992

رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر خبر داد:

خطر افزایش چشمگیر مبتلایان به اومیکرون طی هفته‌های آینده

رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، گفت: متاسفانه ویروس اُمیکرون گردش خود را درون جامعه آغاز کرده و ممکن است ما را در طی چند هفته آینده با افزایش چشمگیر موارد مواجه کند.

 قادری،رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشتدرباره وضعیت سویه اُمیکرون، گفت: عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عدم استفاده از ماسک کشورهای غربی را با چالش مواجه کرده است. در کشور ما در حال حاضر ۴۶۷ بیمار مبتلا به اُمیکرون گ شناسایی شده‌اند.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه متاسفانه این ویروس گردش خود را درون جامعه آغاز کرده است، گفت: به طوری که ما بیمارانی را پیدا کردیم که در اماکن عمومی برخی شهرهای بزرگ بوده‌اند و این موضوع ما را نگران کرده است که به این معناست که انتقال درون جامعه‌ای این ویروس در کشور ما هم آغاز شده و ممکن است ما را در طی چند هفته آینده با افزایش چشمگیر موارد مواجه کند.

قادری ادامه داد:  برخی استان‌ها بیشتر در معرض خطر هستند، مانند هرمزگان، تهران، خراسان رضوی، اصفهان و مازندران استان‌هایی هستند که باید بیشتر مراقب بحث اُمیکرون باشند و مداخلات اجتماعی خودشان را به نحو احسن انجام دهند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی